Olandai dresuoja varnas, kad šios miestuose rinktų cigarečių nuorūkas

Ko gero kiekvienas miestas susiduria su problema, kurią kelia rūkaliai – visur aplink pilna nuorūkų, o jas rinkti po vieną niekas nenori. Būtent šios problemos paskatinti įdomų projektą pradėjo du olandai – Ruben van der Vleuten ir Bob Spikman. Pirminė jų idėja buvo paleisti į miestų gatves robotus, kurie būtų užprogramuoti rinkti nuorūkas. Tačiau tada vyrai suprato, kad tai padaryti bus gana sudėtinga, mat nuolat šaligatviais einantys pėstieji ir važinėjantys dviračiai kels per didelį pavojų robotams.

Bet tada išradingi vaikinai pagalvojo – o ko pilna miestuose ir ką galima būtų įdarbinti šiam nemaloniam darbui? Teisingai. Paukščių. Pirmiausia buvo pagalvota apie balandžius, mat jų apstu visame pasaulyje, tačiau tuomet paaiškėjo, kad šie sparnuočiai nepasižymi protu. Užtat protu išsiskiria varnos, kurios savo gebėjimais spręsti įvairias užduotis prilyginamos netgi šimpanzėms. Taigi, apjungę savo pajėgas su paukščių entuziastu Joshua Klein, kuris jau buvo sukūręs varnų šėryklą, vyrai ėmėsi dresuoti varnas.

Dresavimas buvo suskirstytas į keturis etapus:

  • Pirmojo etapo metu ant varnų šėryklos buvo palikta nuorūka ir maistas. Tokiu būdu buvo siekiama, kad nuorūkos varnoms imtų asocijuotis su maistu.
  • Antrojo etapo metu maistas šėrykloje atsirasdavo tik tuomet, kai varna į ją atskrisdavo. Taip buvo pasiekta, kad varna suvoktų kur galima tikėtis gauti maisto.
  • Trečiasis etapas yra sunkiausias, nes šio etapo metu šėrykloje nėra jokio maisto, tik nuorūka šalia jos. Čia varna turi suvokti, kad įmetus nuorūką į šėryklą, iš jos iškris skanėstas.
  • Jei trečias etapas pavyksta, einama prie ketvirtojo, kurio metu aplink šėryklą įvairiu atstumu primėtoma nuorūkų ir stebima ar varna pradės jas keisti į maistą.

Kol kas projektas yra būtent bandymų stadijoje, tačiau panašu, kad yra nemažai potencialo, jog jis greitu metu bus pradėtas bandyti gatvėse. Idėjos autorių teigimu, netgi jei jiems šis projektas ir neišdegtų, svarbiausia, kad žmonės susimąstytų apie gatvių šiukšlinimą nuodingomis nuorūkomis.

Šaltinis: Crowdedcities.com

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *