11 įdomių faktų apie BMW

BMW pirmojo pasaulinio karo metu gamino ne automobilius, o lėktuvų variklius. Varikliai buvo tokie geri, kad jais varomi lėktuvai gerino ne vieną rekordą ir karo metu buvo visų trokštami. Tik vėliau BMW ėmė gaminti motociklus, o dar vėliau – ir automobilius.

Jei ne Versalio sutartis, pasirašyta po pirmojo pasaulinio karo, BMW greičiausiai ir dabar vis dar gamintų lėktuvų variklius. Būtent Versalio sutartis uždraudė Vokietijos įmonėms gaminti karinius lėktuvus ir variklius jiems.

BMW pavadinimo raidės šifruojasi kaip „Bayerische Motoren Werke“ – „Bavarijos motorų gamykla“. Įdomu tai, kad pačioje pradžioje BMW buvo BFW – „Bayerische Flugzeugwerke“ („Bavarijos lėktuvų gamykla“).

Pirmasis BMW sukurtas automobilis gavo Dixi vardą. Tiesa, BMW tebuvo tik gamintojai, automobilio koncepcija priklausė English Austina gamyklai ir šio tipo automobiliai, tik su kitais pavadinimais, buvo gaminami tiek Japonijoje Datsun gamintojo vardu, tiek ir Amerikoje Bantum vardu.

Nors daug kas mano, kad BMW logotipas simbolizuoja lėktuvo propelerį ir ankstyvąją BMW istoriją, iš tiesų tai tėra Bavarijos regiono vėliavos fragmentas.

Savo pirmąjį elektromobilio prototipą BMW sukūrė dar 1972 metais. Iš esmės tai buvo BMW 1602 modelis, prikrautas baterijų ir su automatine pavarų dėže. Tai buvo daugiau eksperimentinis modelis nei bandymas sukurti realų produktą.

Centrinio BMW ofiso pastato stilius yra kaip keturių cilindrų BMW variklio.

BMW M1 automobilis yra BMW ir Lamborghini mišinys. Nors šios dvi kompanijos niekuo nesusijusios ir viena yra vokiečių kompanija, o kita – italų, tačiau 1970 metais šios dvi automobilių gamintojos suvienijo jėgas prie bendro projekto. Jų tikslas buvo sukurti nenugalimą lenktyninį automobilį, tad Lambirghini buvo idėjos iniciatorius ir dizaino kūrėjas, o BMW turėjo pasirūpinti važiuokle bei varikliu. Vis dėlto, dėl finansinių sumetimų Lamborghini greitai iš projekto pasitraukė ir BMW nusprendė užbaigti grandiozinį projektą vieni patys. Taip po kurio laiko gimė superautomobilis – BMW M1.

Kai kuriems žmonėms BMW automobilių pagrindinis akcentas yra ne ant kapoto esantis logotipas, o automobilio priekinės grotelės. Jos netgi yra pramintos „inkstų grotelėmis“, nes yra panašios į inkstus formos. Tokios grotelės naujus BMW modelius lydi jau nuo 1933 metų, kai buvo išleistas BMW 303.

Nors BMW geriausiai žinomas kaip automobilių gamintojas, kompanija vis dar turi nebaigtų darbų aviacijoje ir netgi traukinių idustrijoje. BMW vis dar kuria interjerus Singapore Airline turimiems lėktuvams bei naujiems traukiniams, riedantiems San Franciske.

Nors dauguma gamintoju liaujasi gaminti atsargines dalis automobiliams, kai praeina kelios dešimtys metų nuo jų gamybos pradžos, BMW vis dar gamina atsargines dalis savo automobiliams, pagamintiems antrojo pasaulinio karo metu. BMW turi specialią programą „BMW Classic Program“, kuri leidžia užsisakyti atsargines dalis, kątik nuriedėjusias nuo konvejerio, senoviniams automobiliams.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

4 komentarai

  1. O geraas, šiaip daug info tikrai nežinojau. Įdomu buvo paskaityti. Man bmw yra iš tų automobilių, kur turbūt visada išliks nr1. Važiavimo komfortas, naujovės.. Tiesa, genda, taisyti reikia, kainuoja nemažai, bet verta..

  2. SIT&GO parašė:

    patinka man aukštos klasės automobiliai, tokio neturiu, bet kartais išsinuomoju kokiam savaitgaliui ar atostogoms pavažinėti įdomiau.

  3. stabdžių sistema parašė:

    Visad šios markės automobilius laikiau jaunuolių mašinomis. Tačiau tikrai važiavimo komfortas jaučiasi, ypatingai su naujesnės klasės BMW. Lenkiant ko gero neradau pranašesnio automobilio. Žinoma, svarbu palaikyti techninę būklę ir mėgstant važiuoti greičiau – stabdžius, kad veiktų tikrai nepriekaištingai.

  4. Apie šios markės automobilius tikrai nemažai informacijos. Gaila, ją labai mėgsta jaunimas, todėl avarijų tikimybė išauga, nes jauni vairuotojai neretai nepaiso saugumo. Manau, jog gerose rankose bmw automobilis tikrai nėra pavojingas, svarbu tinkamai ir laiku atlikti smulkius remonto darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai