Įdomūs kosminiai faktai

Astronautai kosmose turi prisiminti, kad privalo šlapintis kas porą valandų. Dėl gravitacijos trūkumo jie nejaučia kada jų pūslė prisipildo šlapimo, tad šlapintis turi reguliariai nelaukdami kūno pranešimų.

Jei žemė būtų 50% didesnė, gravitacijos jėga būtų tokia stipri, kad raketos iš žemės nepajėgtų pakilti į kosmosą.

Jei garsas galėtų keliauti kosmosu ir mes girdėtume saulę, ji keltų tokį triukšmą, lyg šalia mūsų nuolat dirbtų naikintuvo variklis.

Neptūno atmosfera yra sudaryta pagrinde iš metano, o jo paviršius nusėtas amoniako ežerais. Kitaip tariant, jei galėtume pauostyti Neptūna, jo kvapas būtų kaip pagadinto oro ir katės šlapimo.

Po maždaug 7,6 mlrd. metų mūsų saulė pasieks savo maksimalų dydį ir per 20% priartės prie žemės paviršiaus. Viskas žemėje žus nuo karščio.

Jei paliktumėte žemę būdamas 15-os ir 5 metus skrietumėte šviesos greičiu, tai grįžęs į žemę jūs būtumėte 20-ies, o visi jūsų buvę bendraamžiai draugai būtų 65-erių.

Jei Neil Armstrong ir Buzz Aldrin būtų užstrigę mėnulyje, pagal reglamentą buvo suplanuota nutraukti ryšį su jais ir leisti jiems numirti tyloje. Prezidentas Niksonas netgi buvo pasiruošęs kalbą tokiam atvejui.

NASA sukurtas saulės energija varomas marsaeigis „Opportunity“ Marse turėjo veikti vos 90 dienų, tačiau jis sugebėjo dirbti ištisus 15 metų. Paskutinė jo atsiųsta žinutė į žemę buvo: „Mano baterija senka ir čia darosi tamsu“.

Kad išgyventum metus kosmose, turi išgerti 730 litrų perdirbto šlapimo ir prakaito.

NASA iš astronautų mitybos raciono turėjo pašalinti pupeles ir kitus dujų kaupimąsi skatinančius produktus, nes metanas, esantis pagadintame ore, gali sukelti gaisrą.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *