Žaibiški faktai apie Formulę 1

Vieno F1 bolido savikaina yra maždaug 12,2 milijonai dolerių.

2018 metų sezone Ferrari ir Mercedes komandos kartu turėjo daugiau nei 400 milijonų dolerių išlaidų.

Žodis „formulė“ F1 pavadinime atsirado ne šiaip sau, jis įtrauktas dėl to, kad varžybose pilotai ir komandos turi laikytis daugybės skirtingų taisyklių.

Vieną F1 komandą sudaro maždaug 600 žmonių.

Kiekvienas F1 bolidas surenkamas iš maždaug 80 tūkst. detalių.

Lenktyninko vairas turi apie 20 mygtukų.

Didžiausias greitis bolidu F1 trasoje buvo pasiektas Valtteri Bottas, kuris 2016 metais Meksikos GP trasoje skriejo 372,5 km/h greičiu.

Daugiausiai kartų saugos automobilis trasoje pasirodė 2011 metais Kanados GP metu – 6 kartus.

Trumpiausios lenktynės įveiktos distancijos atžvilgiu buvo 2021 metais Belgijos GP metu. Dėl gausaus lietaus ir nuolatinių raudonų vėliavų lenktyninkai varžėsi vos vieną ratą – 6,88 km distancijos.

Mažiausiai bolidų lenktynėse startavo 2005 metais JAV GP metu, kai protestuodami prieš pavojingą posūkį trasoje lenktynėse atsisakė dalyvauti 14 lenktyninkų su Michellin padangomis. Lenktynėse dalyvavo vos 6 pilotai, važiavę Bridgeston padangomis.

Daugiausiai lenktyninkų vienose lenktynėse dalyvavo 1953 metais Vokietijos GP metu. Tuomet trasoje startavo 34 pilotai.

Net 5 kartus F1 istorijoje lenktynės baigėsi pilotams neatlikus nei vieno lenkimo trasoje. Dukart Monako GP metu (2003 ir 2021 metais) ir po kartą JAV (2005 metais), Europos (2009 metais) ir Belgijos (2021 metais) GP metu.

Daugiausiai lenkimų fiksuota 2016 metų Kinijos GP metu, kuomet žiūrovai išvydo net 161 lenkimą.

Greičiausias sustojimas boksuose fiksuotas 2019 metais, kai 21-ame rate Red Bull boksuose Max Verstappen buvo aptarnautas vos per 1,82 sekundes.

Daugiausiai finišo liniją kirtusių lenktininkų buvo 2011 metų Europos GP metu. Tąkart lenktynėse finišavo visi 24 startavę lentynininkai.

F1 bolido variklis atlieka 18 tūkst. sūkių per minutę.

Lella Lombardi yra vienintelė moteris, sugebėjusi iškovoti taškų F1 lenktynėse.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai