Ambicingas „vertikalaus miško“ projektas Kinijoje gyventojams virto tikru košmaru

Vos prieš du metus Kinijoje, Qiyi mieste, buvo baigtas statyti itin ambicingas gyvenamųjų namų projektas, vadinamas „vertikaliu mišku“. Tačiau šiandien čia gyvenatys naujakuriai gyvena tarsi košmare – namai atrodo kaip išgyvenę apokalipsę, augalai užėmę visus balkonus ir, negana to, gyventojus terorizuoja pulkai uodų.

Projekto esmė buvo viename užterščiausių Kinijos miestų pastatyti žaliuosius daugiabučius, kurių kiekviename erdviame balkone būtų iki 20 egzotiškų augalų rūšių, valančių orą ir slopinančių miesto triukšmą. Nors 2020-ais metais skelbta, kad visi 826 butai parduoti, į šiuos daugiabučius įsikraustė vos 10 šeimų.

Per du metus nuo tada, kai projektas buvo užbaigtas, balkonuose neprižiūrimi augalai taip išvešėjo, kad namų nuotraukos pradėtos naudoti prie straipsnių apie apokalipses. Negana to, kadangi du metus prie augalų nebuvo prisilietęs nei vienas žmogus, šie tapo namais ištisiems uodų spiečiams, kurie dabar tapo bene rimčiausia naujųjų gyventojų problema.

Po to, kai žiniasklaida ėmė eskaluoti šio daugiabučių projekto problemas, jų statytojas įsipareigojo bent 4 kartus per metus pasirūpinti neprižiūrimais augalais ir išnaikinti uodus. Tačiau dabar jau baiminamasi ir naujų ateities problemų – augalams ėmus leisti šaknis į pastato konstrukcijas šios gali imti byrėti ant apačioje vaikštančių žmonių. Dar kiti kinai spėlioja kas bus atsakingas jei vieną dieną iš 20-o aukšto negyvenamo balkono ant kieno nors apačioje užkris vieno iš medžių šaka.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. kaina parašė:

    Tikrai ambicinga projektas, pareikalavęs nenusakomos drąsos. Neretai ir gerokai paprastesnius projektus įgyvendinti pabijoma. Tad visuomet pravartu pasikonsultuoti su specialistais, kurie būtų absoliučiai nešališki ir pasirinktą strategiją vertintų tik iš profesionaliosios pusės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *