Įdomūs faktai apie pinigines

Piniginės išpopuliarėjo XVII amžiuje, kai rinkoje ėmė rastis popieriniai banknotai. Pirmosios piniginės buvo gaminamos iš karvių arba arklių odos.

Pirmoji kreditinė kortelė išleista 1950 metais. Tai buvo Diners Club kortelė. Netrukus po to kaip standartas gaminant pinigines tapo tai, kad reikia padaryti atskirą kišenėlę kortelei.

Be pinigų pirmosiose piniginėse žmonės dažnai nešiodavosi ir vytintos mėsos. Tai buvo tarsi vieta susidėti įvairioms smulkmenoms, tarp jų ir mėsos juostelėms, jei netyčia išalktum.

XIX amžiuje piniginę neštis kišenėje buvo necivilizuota. Tuomet visi pinigines nešiojosi prisisegę prie diržų.

Pininginių dizainai ir dydžiai skirtingose pasaulio šalyse gali smarkiai skirtis dėl vietinės valiutos dydžio ar kitų niuansų. Pavyzdžiui Europoje dauguma parduodamų piniginių turi monetų skyrelį, tuo tarpu dauguma Kinijoje parduodamų piniginių tokio skyriaus neturi, nes dėl didelės infliacijos čia monetos retai naudojamos.

Priklausomai nuo inovacijų keičiasi ir piniginių dydžiai. Pavyzdžiui pradėjus plisti kreditinėms ir parduotuvių nuolaidų kortelėms piniginės ėmė didėti, nes atsirado poreikis talpinti vis daugiau kortelių. Tačiau pastaraisiais metais pastebima tendencija, kad piniginės vėl mažėja, nes dalis prekybos tinklų išleidžia virtualias korteles ir taip pakeičia fizines.

Populiariausi vyriškų piniginių gamintojai yra „Hugo Boss“, „Tommy Hilfiger“ ir „Coach. inc“.

Seniausia iki šiol atrasta pinigine laikoma 5300 metų senumo piniginė, kuri buvo rasta prisegta prie lede užšalusio žmogaus kūno, praminto Otzi the Iceman. Nors toje piniginėje pinigų nebuvo, joje buvo laikomas peilis, siuvimo adata, akmuo ir kiti smulkūs dalykai.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai