Įdomūs faktai apie pinigines
Piniginės išpopuliarėjo XVII amžiuje, kai rinkoje ėmė rastis popieriniai banknotai. Pirmosios piniginės buvo gaminamos iš karvių arba arklių odos.
Pirmoji kreditinė kortelė išleista 1950 metais. Tai buvo Diners Club kortelė. Netrukus po to kaip standartas gaminant pinigines tapo tai, kad reikia padaryti atskirą kišenėlę kortelei.
Be pinigų pirmosiose piniginėse žmonės dažnai nešiodavosi ir vytintos mėsos. Tai buvo tarsi vieta susidėti įvairioms smulkmenoms, tarp jų ir mėsos juostelėms, jei netyčia išalktum.
XIX amžiuje piniginę neštis kišenėje buvo necivilizuota. Tuomet visi pinigines nešiojosi prisisegę prie diržų.
Pininginių dizainai ir dydžiai skirtingose pasaulio šalyse gali smarkiai skirtis dėl vietinės valiutos dydžio ar kitų niuansų. Pavyzdžiui Europoje dauguma parduodamų piniginių turi monetų skyrelį, tuo tarpu dauguma Kinijoje parduodamų piniginių tokio skyriaus neturi, nes dėl didelės infliacijos čia monetos retai naudojamos.
Priklausomai nuo inovacijų keičiasi ir piniginių dydžiai. Pavyzdžiui pradėjus plisti kreditinėms ir parduotuvių nuolaidų kortelėms piniginės ėmė didėti, nes atsirado poreikis talpinti vis daugiau kortelių. Tačiau pastaraisiais metais pastebima tendencija, kad piniginės vėl mažėja, nes dalis prekybos tinklų išleidžia virtualias korteles ir taip pakeičia fizines.
Populiariausi vyriškų piniginių gamintojai yra „Hugo Boss“, „Tommy Hilfiger“ ir „Coach. inc“.
Seniausia iki šiol atrasta pinigine laikoma 5300 metų senumo piniginė, kuri buvo rasta prisegta prie lede užšalusio žmogaus kūno, praminto Otzi the Iceman. Nors toje piniginėje pinigų nebuvo, joje buvo laikomas peilis, siuvimo adata, akmuo ir kiti smulkūs dalykai.