Kas yra Temu ir ar apsipirkti jame yra saugu?

Domitės ar Temu yra legalus tinklalapis ir pirkėjai gauna prekes? Jūs toks ne vienas. Žaibiškai į elektroninės prekybos traukinį įšokęs Temu daug kam sukėlė abejonių. Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į visus kylančius klausimus.

Kas yra Temu?

Temu yra internetinis prekybos centras, kuriame galima įsigyti praktiškai bet kokius produktus, kokius tik galite įsivaizduoti. Iš esmės jo principas labai panašus į Aliexpress prekybos centrą. Tiesa, Temu neretai deklaruoja, kad jų prekės pigesnės, o pristatymo laikai trumpesni.

Kas įkūrė Temu?

Temu tėvinė kompanija yra PDD Holdings, įkurta Dubline, Airijoje. PDD Holdings valdo Temu bei kitą dukterinę kompaniją – Pinduoduo.

Visgi, Pinduoduo buvo įkurta Šanchajuje, Kinijoje ir tik vėliau perkelta į Dubliną.

Pats Temu aiškina, kad kompanija 2022 metais įkurta Bostone. Tačiau, kur vykdomi pagrindiniai procesai pasakyti sunku. Juolab, nesenai Temu savo biurą įkūrė ir Kanadoje.

Ar apsipirkti Temu saugu?

Kaip ir minėjome, Temu principas labai primena Aliexpress principus. Įsigydami prekes jūs perkate ne iš kokio nors Temu sandėlio Kinijoje, Airijoje ar bet kur kitur. Jūs perkate tiesiai iš skirtingų pardavėjų, kurie yra užsiregistravę Temu platformoje. Temu yra tik tarpininkas, suteikiantis savo platformą verslininkams, o šie už jūsų įsigytas prekes Temu susimoka komisinius mokesčius už suteiktą platformą.

Ar prekės Temu yra originalios?

Didžioji dalis prekių Temu yra nežinomų gamintojų. Neretai, labai primenančios žinomų prekės ženklų gaminius. Visgi, šiai dienai tik dvi kompanijos yra paskelbusios, kad oficialiai prekiauja savo produkcija Temu – tai Xiaomi ir Lenovo.

Kalbant apie galimas klastotes, dar visai nesenai HP, išanalizavusi Temu parduodamas prekes, paskelbė negalinti patvirtinti, kad ten parduodama produkcija yra jų.

Ar mano duomenys Temu yra saugūs?

Šis aspektas ir yra didžiausias galvos skausmas, kadangi šiuo klausimu nuomonės gana kontraversiškos.

Pamenate Temu seserį – kompanija Pinduoduo? Dar visai nesenai Google uždraudusi jos aplikaciją savo parduotuvėje dėl, kaip įtariama, vartotojų šnipinėjimo be jų leidimo. Visgi, anot CNBC, kenkėjiškas turinys buvo nukreiptas tik į Kinijos rinką, kurios komunistinė valdžia seka kiekvieną savo piliečių žingsnį. Savo ruožtu Pinduoduo paskelbė atleidusi inžinierius, atsakingus už šį aspektą. Tačiau, anot CNN, dauguma jų greitai buvo vėl įdarbinti, tik šįkart Temu kompanijoje.

Internete ne kartą yra pasirodę informacijos, kad po apsipirkimų Temu programėlėje su kreditine kortele, praėjus kuriam laikui iš jos įtartinai nuskaitomos tam tikros sumos pinigų. Visgi, kol kas įrodymų, kad duomenys nutekėjo iš Temu, nėra. Pasak saugumo specialistų, Temu naudoja tokius pačius saugos protokolus kaip Amazon, Ebay ar bet kuri kita didžioji internetinė parduotuvė.

Daugiau kontraversijos Temu susilaukia dėl, kaip manoma, perteklinai reikalaujamų duomenų iš programėlės naudotojų. Atsisiųsdami programėlę jūs jai nurodote savo vardą, el.pašto adresą, namų adresą, telefono numerį, mokėjimų informaciją ir duodate prieigą prie nuotraukų ir vaizdo įrašų telefone.

Kodėl prekės Temu tokios pigios?

Kaip ir minėjome anksčiau, produkcija Temu dažnai atrodo primenanti žinomų gamintojų prekes, tačiau yra tik itin panašus analogas. Taip, Temu galima rasti geros kokybės prekių, tačiau nenustebkite ir jei Jūsų įsigyta kompiuterinė pelė pasirodys esanti iš pigaus plastiko, o pelės ratukas ties kiekvienu pasukimu girgždės.

Visgi, Temu turi pirkėjų apsaugos sistemą, kuri leidžia gavus netinkamos kokybės ar sugadintą prekę, apie tai pranešti pardavėjui ir, su Temu pagalba, gauti naują prekę arba kompensaciją.

Kaip saugiai apsipirkti Temu?

  • Atkreipkite dėmesį į pirkėjų paliktus atsiliepimus apie prekę.
  • Pirmais kartais venkite stambių pirkinių. Įsigykite keletą smulkmenų, kad išsiaiškintumėte, ar prekių kokybė atitinka jūsų lūkesčius.
  • Naudokite saugų, bent 10 simbolių, slaptažodį.
  • Naudokite saugius atsiskaitymo būdus – pvz.: PayPal.
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. 15 sausio, 2024

    […] visai nesenai pratinomės prie Wish platformos ir štai dabar į rinką su didžiule galia žengė Temu. Net Aliexpress įkūrėjas pripažino, kad Temu šiai dienai nurungia jo platformą. Tačiau ar […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai