Kas yra Temu ir ar apsipirkti jame yra saugu?

Domitės ar Temu yra legalus tinklalapis ir pirkėjai gauna prekes? Jūs toks ne vienas. Žaibiškai į elektroninės prekybos traukinį įšokęs Temu daug kam sukėlė abejonių. Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į visus kylančius klausimus.

Kas yra Temu?

Temu yra internetinis prekybos centras, kuriame galima įsigyti praktiškai bet kokius produktus, kokius tik galite įsivaizduoti. Iš esmės jo principas labai panašus į Aliexpress prekybos centrą. Tiesa, Temu neretai deklaruoja, kad jų prekės pigesnės, o pristatymo laikai trumpesni.

Kas įkūrė Temu?

Temu tėvinė kompanija yra PDD Holdings, įkurta Dubline, Airijoje. PDD Holdings valdo Temu bei kitą dukterinę kompaniją – Pinduoduo.

Visgi, Pinduoduo buvo įkurta Šanchajuje, Kinijoje ir tik vėliau perkelta į Dubliną.

Pats Temu aiškina, kad kompanija 2022 metais įkurta Bostone. Tačiau, kur vykdomi pagrindiniai procesai pasakyti sunku. Juolab, nesenai Temu savo biurą įkūrė ir Kanadoje.

Ar apsipirkti Temu saugu?

Kaip ir minėjome, Temu principas labai primena Aliexpress principus. Įsigydami prekes jūs perkate ne iš kokio nors Temu sandėlio Kinijoje, Airijoje ar bet kur kitur. Jūs perkate tiesiai iš skirtingų pardavėjų, kurie yra užsiregistravę Temu platformoje. Temu yra tik tarpininkas, suteikiantis savo platformą verslininkams, o šie už jūsų įsigytas prekes Temu susimoka komisinius mokesčius už suteiktą platformą.

Ar prekės Temu yra originalios?

Didžioji dalis prekių Temu yra nežinomų gamintojų. Neretai, labai primenančios žinomų prekės ženklų gaminius. Visgi, šiai dienai tik dvi kompanijos yra paskelbusios, kad oficialiai prekiauja savo produkcija Temu – tai Xiaomi ir Lenovo.

Kalbant apie galimas klastotes, dar visai nesenai HP, išanalizavusi Temu parduodamas prekes, paskelbė negalinti patvirtinti, kad ten parduodama produkcija yra jų.

Ar mano duomenys Temu yra saugūs?

Šis aspektas ir yra didžiausias galvos skausmas, kadangi šiuo klausimu nuomonės gana kontraversiškos.

Pamenate Temu seserį – kompanija Pinduoduo? Dar visai nesenai Google uždraudusi jos aplikaciją savo parduotuvėje dėl, kaip įtariama, vartotojų šnipinėjimo be jų leidimo. Visgi, anot CNBC, kenkėjiškas turinys buvo nukreiptas tik į Kinijos rinką, kurios komunistinė valdžia seka kiekvieną savo piliečių žingsnį. Savo ruožtu Pinduoduo paskelbė atleidusi inžinierius, atsakingus už šį aspektą. Tačiau, anot CNN, dauguma jų greitai buvo vėl įdarbinti, tik šįkart Temu kompanijoje.

Internete ne kartą yra pasirodę informacijos, kad po apsipirkimų Temu programėlėje su kreditine kortele, praėjus kuriam laikui iš jos įtartinai nuskaitomos tam tikros sumos pinigų. Visgi, kol kas įrodymų, kad duomenys nutekėjo iš Temu, nėra. Pasak saugumo specialistų, Temu naudoja tokius pačius saugos protokolus kaip Amazon, Ebay ar bet kuri kita didžioji internetinė parduotuvė.

Daugiau kontraversijos Temu susilaukia dėl, kaip manoma, perteklinai reikalaujamų duomenų iš programėlės naudotojų. Atsisiųsdami programėlę jūs jai nurodote savo vardą, el.pašto adresą, namų adresą, telefono numerį, mokėjimų informaciją ir duodate prieigą prie nuotraukų ir vaizdo įrašų telefone.

Kodėl prekės Temu tokios pigios?

Kaip ir minėjome anksčiau, produkcija Temu dažnai atrodo primenanti žinomų gamintojų prekes, tačiau yra tik itin panašus analogas. Taip, Temu galima rasti geros kokybės prekių, tačiau nenustebkite ir jei Jūsų įsigyta kompiuterinė pelė pasirodys esanti iš pigaus plastiko, o pelės ratukas ties kiekvienu pasukimu girgždės.

Visgi, Temu turi pirkėjų apsaugos sistemą, kuri leidžia gavus netinkamos kokybės ar sugadintą prekę, apie tai pranešti pardavėjui ir, su Temu pagalba, gauti naują prekę arba kompensaciją.

Kaip saugiai apsipirkti Temu?

  • Atkreipkite dėmesį į pirkėjų paliktus atsiliepimus apie prekę.
  • Pirmais kartais venkite stambių pirkinių. Įsigykite keletą smulkmenų, kad išsiaiškintumėte, ar prekių kokybė atitinka jūsų lūkesčius.
  • Naudokite saugų, bent 10 simbolių, slaptažodį.
  • Naudokite saugius atsiskaitymo būdus – pvz.: PayPal.
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. 15 sausio, 2024

    […] visai nesenai pratinomės prie Wish platformos ir štai dabar į rinką su didžiule galia žengė Temu. Net Aliexpress įkūrėjas pripažino, kad Temu šiai dienai nurungia jo platformą. Tačiau ar […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *