Kas yra Shein ir ar apsipirkti jame yra saugu?

Jums įdomu ar Shein platforma yra legalus verslas ir ar pirkėjai gauna prekes? Jūs toks ne vienas. Pastaraisiais metais ko gero kiekvienas socialinių tinklų naudotojas yra matęs Shein reklamas, tad natūralu, kad itin mažomis kainomis reklamuojami stilingi rūbai sukelia įtarimų. Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į visus kylančius klausimus.

Kas yra Shein?

Shein yra internetinė prekybos platforma, vienijanti tūkstančius su stilingais rūbais ir aksesuarais dirbančius verslininkų Kinijoje ir visame pasaulyje. Pagrindinis Shein skirtumas, kuo jie skiriasi nuo Aliexpress ir kitų konkurentų, yra tai, kad Shein prekiauja išskirtinai stiliaus elementais: drabužiais, aksesuarais, namų dekoro prekėmis. Skirtingai nei kitose platformose, čia neįsigysite televizoriaus ar naujo telefono, tačiau kas liečia stiliaus detales – rasite visko daugiau, nei reikia.

Kokia Shein įkūrimo ir plėtros istorija?

Shein kompanija buvo įkūrta 2008 metais Nanjung mieste, Kinijoje. Tiesa, iš pradžių ji vadinosi SheInside. Kompaniją įkūrė Amerikoje gimęs kinų tautybės Chris Xu. Kompanijos misija buvo stilingus rūbus parduoti už visiems prieinamą kainą. Iš pradžių Shein veikė „drop shipping“ metodu, kuomet pats Shein yra tik tarpininkas tarp pirkėjo ir pardavėjo ir visiškai nedalyvauja logistikoje. Tačiau 2012 metais kompanijos modelis buvo pakeistas ir Shein sukūrė savo logistikos grandinę, kuri leido užsakymus vykdyti greičiau ir patikimiau.

2015 metais Shein žengė didelį žingsnį už Kinijos ribų ir pradėjo savo plėtrą. Šiandien galima rasti atskiroms šalims bei kontinentams dedikuotus Shein tinklalapius, kuriuose gali skirtis ne tik prekių nuotraukos, bet ir pats asortimentas.

2022-aisiais Shein savo pagrindinį biurą oficialiai perkėlė iš Kinijos į Singapūrą. Visgi pagrindinį prekių skirstymo centrą paliko Kinijoje. 2022-aisiais Shein generavo 24 milijardus JAV dolerių pajamų. Kad geriau įsivaizduoti kokios tai sumos, panašias pajamas generuoja ir mums gerai žinomi Zara bei H&M prekių ženklai.

Šiai dienai Shein yra itin populiarus už Kinijos ribų. Ypač tarp Z kartos atstovų. Atlikus paauglių apklausas JAV, šie Shein įvardina kaip antrą mėgstamiausią savo elektroninę parduotuvę.

Ar apsipirkti Shein saugu?

Shein mobilioji aplikacija ar internetinis puslapis yra tiek pat saugi, kiek bet kuri kita apsipirkimo platforma. Nėra jokių indikacijų, kad tiesiogiai per šią sistemą būtų vykdoma kokia nors duomenų nutekinimo ar perteklinio jų rinkimo veikla.

Tiesa, turėkite omenyje, kad Shein prekės dažnai nėra pačios aukščiausios kokybės. Tad jei nuotraukose prekė atrodo tobulai, tačiau jos kaina yra įtartinai per maža, nenustebkite, kad realus vaizdas gali kiek nuvilti.

Bene rimčiausias saugumo skandalas Shein supurtė 2018 metais, kuomet Shein pripažino, kad nutekėjo 6,42 milijonų vartotojų el. pašto adresai ir slaptažodžiai. Visgi, vėliau paaiškėjo, kad nuotėkis buvo kur kas didesnis ir jis palietė net 39 milijonų vartotojų, o be šių minėtų duomenų nutekėjo ir banko kortelių duomenys.

Ar prekės Shein yra originalios?

Shein neturi savo stiliaus prekinio ženklo ir dažnai prekiauja prekėmis, panašiomis į analogiškas pasaulyje žinomų prekės ženklų prekes. Shein dėl savo tinklalapyje parduodamų prekių yra sulaukusi ne vieno ieškinio iš didžiųjų mados gamintojų, tokių kaip „Levi Strauss & Co.“, „Dr Martens“, „Ralph Lauren“ ir kitų, dėl galimai kopijuojamų prekių dizainų.

Kodėl prekės Shein tokios pigios?

Jei Shein programėlėje matote prekes, kurios iš pirmo žvilgsnio primena gerai žinomų gamintojų produkciją, gerai į jas įsižiūrėkite ir paieškokite neatitikimų. Labai galimas atvejis, kad reklamuojama prekė yra gerai nukopijuotas analogas už kelis kartus, o kartais net ir dešimtis kartų mažesnę kainą.

Kaip saugiai apsipirkti Shein?

  • Prieš įsigyjant kiekvieną prekę, perskaitykite atsiliepimus, kuriuose paliko ją įsigiję vartotojai, kad įsitikintumėte dėl jos kokybės.
  • Atkreipkite dėmesį į aprašyme esančias dydžių lenteles. Kinijoje pagamintų prekių dydžiai dažnai gali skirtis nuo Europoje įprastų, tad geriau išsimatuoti savo matmenis ir pasitikrinti pagal jų pateikiamą dydžių lentelę.
  • Pirmais kartais venkite stambių pirkinių. Įsigykite keletą smulkmenų, kad išsiaiškintumėte, ar prekių kokybė atitinka jūsų lūkesčius.
  • Naudokite saugų slaptažodį, kurio nenaudojate jokioje kitoje platformoje.
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. Skeptikas parašė:

    Kai tų parduotuvių visokių privisę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai