Kas yra Shein ir ar apsipirkti jame yra saugu?
Jums įdomu ar Shein platforma yra legalus verslas ir ar pirkėjai gauna prekes? Jūs toks ne vienas. Pastaraisiais metais ko gero kiekvienas socialinių tinklų naudotojas yra matęs Shein reklamas, tad natūralu, kad itin mažomis kainomis reklamuojami stilingi rūbai sukelia įtarimų. Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į visus kylančius klausimus.
Kas yra Shein?
Shein yra internetinė prekybos platforma, vienijanti tūkstančius su stilingais rūbais ir aksesuarais dirbančius verslininkų Kinijoje ir visame pasaulyje. Pagrindinis Shein skirtumas, kuo jie skiriasi nuo Aliexpress ir kitų konkurentų, yra tai, kad Shein prekiauja išskirtinai stiliaus elementais: drabužiais, aksesuarais, namų dekoro prekėmis. Skirtingai nei kitose platformose, čia neįsigysite televizoriaus ar naujo telefono, tačiau kas liečia stiliaus detales – rasite visko daugiau, nei reikia.
Kokia Shein įkūrimo ir plėtros istorija?
Shein kompanija buvo įkūrta 2008 metais Nanjung mieste, Kinijoje. Tiesa, iš pradžių ji vadinosi SheInside. Kompaniją įkūrė Amerikoje gimęs kinų tautybės Chris Xu. Kompanijos misija buvo stilingus rūbus parduoti už visiems prieinamą kainą. Iš pradžių Shein veikė „drop shipping“ metodu, kuomet pats Shein yra tik tarpininkas tarp pirkėjo ir pardavėjo ir visiškai nedalyvauja logistikoje. Tačiau 2012 metais kompanijos modelis buvo pakeistas ir Shein sukūrė savo logistikos grandinę, kuri leido užsakymus vykdyti greičiau ir patikimiau.
2015 metais Shein žengė didelį žingsnį už Kinijos ribų ir pradėjo savo plėtrą. Šiandien galima rasti atskiroms šalims bei kontinentams dedikuotus Shein tinklalapius, kuriuose gali skirtis ne tik prekių nuotraukos, bet ir pats asortimentas.
2022-aisiais Shein savo pagrindinį biurą oficialiai perkėlė iš Kinijos į Singapūrą. Visgi pagrindinį prekių skirstymo centrą paliko Kinijoje. 2022-aisiais Shein generavo 24 milijardus JAV dolerių pajamų. Kad geriau įsivaizduoti kokios tai sumos, panašias pajamas generuoja ir mums gerai žinomi Zara bei H&M prekių ženklai.
Šiai dienai Shein yra itin populiarus už Kinijos ribų. Ypač tarp Z kartos atstovų. Atlikus paauglių apklausas JAV, šie Shein įvardina kaip antrą mėgstamiausią savo elektroninę parduotuvę.
Ar apsipirkti Shein saugu?
Shein mobilioji aplikacija ar internetinis puslapis yra tiek pat saugi, kiek bet kuri kita apsipirkimo platforma. Nėra jokių indikacijų, kad tiesiogiai per šią sistemą būtų vykdoma kokia nors duomenų nutekinimo ar perteklinio jų rinkimo veikla.
Tiesa, turėkite omenyje, kad Shein prekės dažnai nėra pačios aukščiausios kokybės. Tad jei nuotraukose prekė atrodo tobulai, tačiau jos kaina yra įtartinai per maža, nenustebkite, kad realus vaizdas gali kiek nuvilti.
Bene rimčiausias saugumo skandalas Shein supurtė 2018 metais, kuomet Shein pripažino, kad nutekėjo 6,42 milijonų vartotojų el. pašto adresai ir slaptažodžiai. Visgi, vėliau paaiškėjo, kad nuotėkis buvo kur kas didesnis ir jis palietė net 39 milijonų vartotojų, o be šių minėtų duomenų nutekėjo ir banko kortelių duomenys.
Ar prekės Shein yra originalios?
Shein neturi savo stiliaus prekinio ženklo ir dažnai prekiauja prekėmis, panašiomis į analogiškas pasaulyje žinomų prekės ženklų prekes. Shein dėl savo tinklalapyje parduodamų prekių yra sulaukusi ne vieno ieškinio iš didžiųjų mados gamintojų, tokių kaip „Levi Strauss & Co.“, „Dr Martens“, „Ralph Lauren“ ir kitų, dėl galimai kopijuojamų prekių dizainų.
Kodėl prekės Shein tokios pigios?
Jei Shein programėlėje matote prekes, kurios iš pirmo žvilgsnio primena gerai žinomų gamintojų produkciją, gerai į jas įsižiūrėkite ir paieškokite neatitikimų. Labai galimas atvejis, kad reklamuojama prekė yra gerai nukopijuotas analogas už kelis kartus, o kartais net ir dešimtis kartų mažesnę kainą.
Kaip saugiai apsipirkti Shein?
- Prieš įsigyjant kiekvieną prekę, perskaitykite atsiliepimus, kuriuose paliko ją įsigiję vartotojai, kad įsitikintumėte dėl jos kokybės.
- Atkreipkite dėmesį į aprašyme esančias dydžių lenteles. Kinijoje pagamintų prekių dydžiai dažnai gali skirtis nuo Europoje įprastų, tad geriau išsimatuoti savo matmenis ir pasitikrinti pagal jų pateikiamą dydžių lentelę.
- Pirmais kartais venkite stambių pirkinių. Įsigykite keletą smulkmenų, kad išsiaiškintumėte, ar prekių kokybė atitinka jūsų lūkesčius.
- Naudokite saugų slaptažodį, kurio nenaudojate jokioje kitoje platformoje.
Kai tų parduotuvių visokių privisę…