Faktai apie papūgas

Palyginti su kitais panašaus dydžio paukščiais, papūgos turi neįtikėtinai ilgą gyvenimo trukmę. Dauguma papūgų rūšių išgyvena 30 metų, o kai kurios – 80 ir daugiau.

Pasaulyje yra beveik 400 papūgų rūšių. Tiesa, apie 100 jų yra ant išnykimo ribos.

Dėl unikalios kojų struktūros, papūgos yra vieninteliai paukščiai, gebantys pakelti maistą su koja ir įsidėti jį į snapą.

Mažiausios papūgos gali tilpti į žmogaus delną, tuo tarpu didžiausios nuo galvos iki uodegos galo gali būti 90 centimetrų ilgio. Jų išskleistų sparnų plotis siekia 125 centimetrus, o svoris – iki 1,7 kilogramo.

Poravimosi metu papūga padeda nuo 2 iki 7 kiaušinių ir prižiūri juos 22-30 dienų iki kol išsirita jaunikliai.

Papūgos gali likti visą gyvenimą su vienu partneriu. Pastebėta, kad kai kurios papūgos su savo partneriu užmezga tokį ryšį, kad lieka net ir pasibaigus poravimosi sezonui. Visai kaip ir žmonės.

Kai kurios papūgos gali įsiminti ir atkartoti iki 2000 žodžių.

Ne visos papūgos geba skraidyti. Pavyzdžiui – Kakapo papūga. O neskraido ji dėl to, kad yra per sunki. Dažniausiai ši papūga gyvena ne ant medžių, o po medžių šaknimis.

Afrikos mokslininkai išmokė grupę papūgų už maistą atsiskaityti žetonais. Tada atliko eksperimentą – vienai papūgai duodami dešimt žetonų, o kitai nei vieno. Galiausiai daugiau žetonų turinti papūgą pasidalino jais su savo „bankrutavusia“ kompanjone, kad ši galėtų pavalgyti.

30 metų stebėję pilkąją papūgą, vardu Aleksas, mokslininkai priėjo išvadą, kad jo intelektas yra kaip 5 metų vaiko. Papūga gebėjo pasakyti 150 žodžių ir puikiai juos skyrė. Pavyzdžiui, kai paprašydavo banano, o mokslininkai jai duodavo riešutą, ji tyliai į juos spoksodavo arba mesdavo riešutą į atgal.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai