Faktai apie delfinus

Delfinai atpažįsta žmones tikrindami jų kaulų struktūrą su sonarais. Jie dažnai padeda skęstantiems išlikti paviršiuje, nes būdami žinduoliai jie puikiai supranta skendimo konceptą.

Yra 36 jūrinių delfinų rūšys ir skirtingos rūšys gali gyventi skirtingomis sąlygomis – nuo minusinės vandens temperatūros iki daugiau nei +30°C.

Amazonės upėje gyvena net 4 gėlavandenių delfinų rūšys, kurių nesutiksi daugiau niekur kitur pasaulyje.

Medžiodami delfinai dažnai leidžia oro burbulus, kurie padeda iškelti grobį į vandens paviršių. Taip pat dažnai naudojama ir smūgio uodega technika, kuomet žuvis nuo smūgio kurį laiką nesiorientuoja aplinkoje ir ją lengviau sugauti.

Žuvį delfinai ėda nuo galvos, kad jų pelekai neužsikabintų delfinų gerklėje. Grobio jie nekramto.

Delfino nėštumas trunka nuo 9 iki 16 mėnesių. Jaunikliai lieka su tėvų būriu visą savo gyvenimą.

Orkos irgi priklauso delfinų rūšiai. Jos yra didžiausi delfinai, užaugantys iki 10 metrų ilgio ir 10 tonų svorio.

Tuo tarpu mažiausi delfinai yra Hektoro delfinai, kurių ilgis sieka 120-160 centimetrų, o svoris – vos 40-60 kilogramų.

Greičiausi delfinai gali plaukti 65 km/h greičiu.

Mažesnių delfinų rūšių atstovai išgyvena apie 20 metų, tuo tarpu didesni delfinai, tokie kaip orkos, išgyvena ir iki 80 metų.

Poreikis turėti draugų yra ne tik pas žmones. Mokslininkai išsiaiškino, kad jų ieško ir delfinai.

Delfinai gali nusižudyti. Tokie atvejai pasitaiko delfinų, laikomų nelaisvėje, tarpe. Delfinai sąmoningai geba panerti po vandeniu ir neiškilti į paviršių gauti deguonies, tokiu būdų uždusdami.

Delfinai miega su viena atmerkta akimi, taip pat miego metu „išjungiama“ tik pusė smegenų.

Mokslininkai nustatė, kad ne vien žmonės mėgsta prieš veidrodį apžiurinėti savo grožybes. Tai daryti esant progai mėgsta ir delfinai.

Delfinai kartais žudo kitus gyvūnus dėl pramogos, neturėdami ketinimų juos suvalgyti.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai