Įdomūs faktai apie Venerą
Diena Veneroje trunka ilgiau nei metai Veneroje. Taip yra todėl, kad aplink savo ašį Venera apsisuka per 243 Žemės dienas, kai tuo tarpu aplink saulę apskrieja per 225 Žemės dienas.
Venera neturi nei vieno mėnulio. Kita tokia planeta saulės sistemoje yra Merkurijus.
Venera yra vienintelė planeta Saulės sistemoje, kuri sukasi pagal laikrodžio rodyklę.
Nors Venera nėra pirmoji saulės sistemos planeta, vis dėlto ji yra karštesnė už arčiau saulės esantį Merkurijų. Jos itin storas atmosferos sluoksnis sulaiko visą šilumą ir to pasekoje planetoje vyrauja maždaug 450 °C laipsnių karštis.
Venera romėnų pavadinta grožio ir meilės deivės garbei. Tai vienintelė planeta, turinti moteriškos lyties vardą.
50 kilometrų aukštyje virš Veneros paviršiaus temperatūra nukrenta iki 30-70 °C šilumos, o tai, bent jau temperatūros atžvilgiu, tinkama šiluma gyvybei egzistuoti.
Planetą nuolat skalauja 360 km/h stiprumo vėjai.
Veneroje slėgis maždaug 90 kartų didesnis nei Žemėje. Su tokiu slėgiu galima susidurti vandenyne panėrus į 1 kilometro gylį.
Venera yra daugiausiai vulkanų turinti Saulės sistemos planeta. Žemėje žinoma apie maždaug 1500 aktyvių vulkanų, tuo tarpu Veneroje jų yra apie 1600 ir dalis vulkanų dar nėra atrasta.
Jei teoriškai Veneroje ir egzistuoja gyvybė, tai labiausiai tikėtina, kad ji galėtų egzistuoti Venerą supančiuose debesyse. Maždaug 48-51 kilometrų nuo Veneros paviršiaus esančiuose debesyse yra pakankamai komfortabili temperatūra ir slėgis, kad juose galėtų veistis mikrobų tipo gyvybė.
Manoma, kad prieš 700 milijonus metų Venera atrodė visai kitaip. Joje galėjo būti vandens, o temperatūra buvo gerokai mažesnė. Tačiau tuomet įvyko drąstiški planetos pokyčiai, primenantys šiltnamio efektą.
Taip pat skaitykite:
- Įdomūs faktai apie Neptūną
- Įdomūs faktai apie Uraną
- Įdomūs faktai apie Saturną
- Įdomūs faktai apie Jupiterį
- Įdomūs faktai apie Marsą
- Įdomūs faktai apie Merkurijų
tirkai įdomu