Įdomūs faktai apie Neptūną

Neptūne para trunka 16 Žemės valandų ir 6 minutes. O metai – 165 Žemės dienas.

Vėjai Neptūne pučia 2400 km/h greičiu. Palyginimui stipriausias fiksuotas vėjas Žemėje pūtė 407 km/h greičiu.

Neptūno atmosfera yra sudaryta pagrinde iš metano, o jo paviršius nusėtas amoniako ežerais. Kitaip tariant, jei galėtume pauostyti Neptūna, jo kvapas būtų kaip pagadinto oro ir katės šlapimo.

Neptūnas yra net 30 kartų toliau nuo saulės nei Žemė. Šios planetos vienintelės negalima įžvelgti plika akimi iš Žemės.

Nuo tada, kai Neptūnas 1846 metais buvo pirmą kartą atrastas, tik 2011 metais jis baigė pirmąjį savo ciklą aplink saulę.

Neptūnas turi 16 mėnulių. Didžiausias jų – Tritonas. Tritonas vienintelis saulės sistemos planetų mėnulis, kuris skrieja aplink savo planetą priešinga kryptimi, nei ši sukasi.

Iš esmės – neptūnas yra dujų ir ledo rutulys, su akmeniniu branduoliu. Ant jo paviršiaus atsistoti nebūtų įmanoma. Visgi, jei atsistoti pavyktų, gravitacija Neptūne būtų panaši kaip Žemėje.

Temperatūra Neptūne gali nukristi iki -221.45°C.

Nors ir sunkiai matomą, tačiau Neptūnas irgi turi žiedų sistemą, kurią sudaro penki pagrindiniai žiedai, pavadinti Neptūną atradusių arba svarbius atradimus apie šią planetą padariusių mokslininkų vardais – Galle, Le Verrier, Lassell, Arago ir Adams.

Išmetus Plutoną iš saulės sistemos planetų gretų, Neptūnas tapo paskutine saulės sistemos planeta.

Ginčijamasi kas atrado Neptūną. Manoma, kad tai galėjo būti Galilėjus, kurio piešiniuose yra nupieštas ir Neptūnas, tiesa – kaip žvaigždė, o ne planeta. Taigi, teoriškai jis neatrodo Neptūno planetos. Neptūno atradėjais pretenduoja tapti ir 2 matematikai – prancūzas Urbain Le Verrier ir anglas John Couch Adams. Abu jie matematiškai apskaičiavo, kad konkrečiame dangaus taške turi egzistuoti Planeta X. Visgi, pirmasis Neptūną pastebėjo Johann Gottfried Galle 1846 metais. Taigi, kas iš šių keturių asmenų turėtų būti Neptūno atradėju – ginčijamasi iki šiol.

Neptūnas pavadintas Romėnų vandenų Dievo garbei. Tokį vardą jam suteikė anksčiau minėtas prancūzų matematikas Le Verrier.

Neptūnas yra mėlynas dėl jį supančio metano.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai