Celiulito gydymas namų sąlygomis

Celiulitas – tai po oda esantis jungiamasis audinys, kuriame susirenka riebalų sankaupos. Dažniausiai jis pastebimas ant šlaunų, sėdmenų ir pilvo srities. Dėl celiulito odos paviršius atrodo gumbuotas, raukšlėtas ir duobėtas.

Celiulitas gali atsirasti tiek pas moteris, tiek ir pas vyrus. Tačiau moterų organizmą atsiradęs celiulitas paveikia gerokai stipriau nei vyrų. Skaičiuojama, kad maždaug 80-90% moterų turi celiulitą. Tuo tarpu vyrų, susiduriančių su šia problema, tėra apie 10%.

Celiulito stadijos

Celiulitas gali būti matomas visą laiką arba tik tada, kai suspaudžiate odą. Pagal tai celiulitas skirstomas į keturias stadijas:

  • 0 stadija: kūnas lygus ir ant jo nėra jokio celiulito.
  • 1 stadija: stovint oda lygi, tačiau atsisėdus atsiranda nežymių įdūbimų.
  • 2 stadija: atsistojus arba atsisėdus jūsų oda turi akivaizdžių vidutinio lygio įdubimų.
  • 3 stadija: atsistojus arba atsisėdus atsiranda dideli įdubimai ir iškilimai.

Kas atsikratyti celiulito?

Pateiksime jums keletą būdų, kuriais galite pabandyti išsigydyti celiulitą namų sąlygomis.

Masažai

Reguliariai masažuokite celiulito paveiktas sritis. Tai galite daryti pas profesionalą, arba namuose su antrosios pusės pagalba. Egzistuoja nemažai kremų nuo celiulito. Visgi, kremas be masažo – nieko vertas. Jis nepadarys stebuklų tik švelniai įtrintas į odą. Labai svarbu masažuoti paveiktą odą reguliariai ir dažnai. Jei gyvenate viena arba nenorite varginti antrosios pusės prašant masažų, galite įsigyti rankinį masažo prietaisą, kuriuo pati galėtumėte atlikti įvairių sričių masažą.

Bioaktyvūs kolageno peptidai

2015 metais atlikto tyrimo metu nustatyta, kad moterys, kurios 6 mėnesius vartojo biologiškai aktyvius kolageno peptidus, po tyrimo pastebėjo celiulito sumažėjimą ant šlaunų. Pagerėjimą pastebėjo tiek vidutinio, tiek ir didesnio svorio moterys. Visgi, ryškesni rezultatai buvo pas vidutinio svorio moteris.

Gerkite daugiau vandens

Gerti daugiau vandens – tai bene pigiausias ir lengviausiai atliekamas veiksmas siekiant sumažinti celiulitą. Pakankamas vandens kiekis organizme skatina kraujotaką ir limfos tekėjimą.

Numeskite svorio

Ne pats paprasčiausias būdas, tačiau itin veiksmingas. Metant svorį natūraliai mažinamas riebalų kiekis organizme, o kaip jau kalbėjome anksčiau, celiulitas yra riebalų sankaupos tam tikrose kūno vietose. Sveika mityba ir reguliarus sportas – raktas į nereikalingų kilogramų atsikratymą ir lygesnę odą.

Sportuokite

Reguliarus sportas – itin svarbu tiek gerai bendrai savijautai, tiek ir gražioms kūno formoms. Norint atskiratyti celiulito, stenkitės į savo sporto programą įtraukti kuo daugiau pratimų kojoms: pritūpimų, pritūpimų su pašokimu, lipimo laiptais, įtūpstų ir pan.

Meskite rūkyti

Jei rūkote – meskite. Rūkymas mažina kraujo tiekimą į odą, to pasekoje ji tampa plonesnė ir nukarusi. Ypač tai paveikia rankas, šlaunis ir užpakalį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai