Nemalonių faktų komplektas

Žmogus per savaitę pats to nenorėdamas suvartoja po beveik 5 gramus mikroplastiko. Tai tik truputėlį mažiau nei standartinė banko kortelė.

Depresija gali iki 3 kartų padidinti sapnų kiekį per naktį.

Smegenys nebūtinai nustoja funkcionuoti tą pačią akimirką, kai jūs mirštate. Taigi, teoriškai įmanoma išgirsti, kaip jus daktaras pripažįsta mirusiu. Vieno stebėto paciento smegenys po klinikinės mirties konstatavimo net 30 minučių dar rodė aktyvumą.

Viena iš egzekucijos formų senovės Romoje buvo žmogaus sumušimas, o tada užrišimas maiše kartu su gyvu šunimi, gyvate, beždžione ir gaidžiu, bei įmetimas į vandenyną.

Marie Curie su savimi kišenėje visad nešiodavosi buteliuką su radioaktyviu cheminiu elementu radžiu, nes jai labai patiko šio švytėjimas. Net dabar, praėjus beveik 90 metų po jos mirties, Marie Curie kūnas vis dar yra radioaktyvus.

Dėl perpildytų Honkongo kapinių, čia kapai, praėjus 6 metais nuo laidotuvių, iškasami ir negyvėliai sudeginami, o jų pelenai atiduodami artimiesiems. Į tuščius kapus laidojami nauji žmonės.

Ilgiausias nenutrūkstamas šlapinimasis truko 508 sekundes. Tai 8 su puse minutės.

Šveicarijoje yra draudžiamos praktiškai visų formų motorizuotų transporto priemonių lenktynės. Draudimas atsirado po 1955 metais vykusių Le Mans lenktynių, kurios baigėsi tragiškai, kai vienam iš lenktynininkų trenkusis į atitvarus nuolaužos pažiro po čia pat įsikūrusias tribūnas ir pražudė 83 žiūrovus.

Bakterijų kiekis ant nuolat dėvimų ir neskalbiamų džinsų nustoja augti po dviejų savaičių. Mokslininkai stebėjo žmogų, kuris 15 mėnesių be perstojo nešiojo tuos pačius džinsus ir per visą šį laiką ant džinsų atsiradęs bakterijų kiekis vis dar nebuvo pavojingas sveikatai.

Jūsų vidaus organai žino savo vietą, tad operacijų metu chirurgai nesistengia visko sutvarkyti taip, kaip buvo prieš operaciją, organai patys randa savo vietą.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. Skeptikas parašė:

    “Komplektas” 😀 O gal “asorti”? Ne… gal geriau “aibė” 😀 Arba “spektras” 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai