7 mitai apie skrydžius lėktuvu

Bermudų trikampyje dingsta lėktuvai ir laivai

V-VI praėjusio amžiaus dešimtmečiuose buvo paskleistas gandas, kad Karibų teritorijoje dingsta lėktuvai ir laivai. Buvo teigiama, kad pilotai ir laivų kapitonai vengia vadinamojo Bermudų trikampio. Vis dėlto, tai mitas. Šioje teritorijoje nepastebėtas didesnis laivų skendimo ar lėktuvų dingimo atvejų kiekis, o pilotai virš Bermudų trikampio skraido tokiais pačiais kiekiais kaip ir bet kur kitur.

Oras lėktuvuose nėra geros kokybės

Pripažinkime, skrendant lėktuvu susidaro įspūdis, kad oras, kuriuo kvėpuojame, yra kažkoks kitos. Ilgą laiką buvo gajus mitas, kad oras lėktuvuose nėra geros kokybės, jame pilna bakterijų, o virusai iš sergančių ir skraidančių žmonių gali persiduoti itin lengvai. Visgi, šiuolaikiniuose lėktuvuose įrengtos tokios oro filtravimo sistemos, kad jos atitinka ligoninių standartus, tad oras lėktuvuose yra itin švarus. Lėktuve nuolat vyksta oro cirkuliacija, 40% į saloną paduodamo oro yra paimta iš to paties salono ir perleista per filtravimo sistemą. 60% oro yra paimama iš išorės. Skaičiuojama, kad visas oras lėktuve pasikeičia kas 3 minutes.

Tualeto turinys iš lėktuvo išmetamas tiesiog ore

Visi esame girdėję istorijų kaip į ledą sušąlę ekskrementų blokai nukrenta pas ką nors sode ar net pramuša namo stogą. Visgi, tai yra mitas. Visos tualete susikaupusios atliekos saugomos rezervuare ir yra išsiurbiamos specialios transporto priemonės vos tik lėktuvui nusileidus oro uoste.

Alkoholis ore yra stipresnis

Vartodami alkoholį lėktuve žmonės dažniausiai apgirsta kur kas greičiau. Visgi, ne alkoholis ore tampa stipresniu, o žmonės mažiau atsparūs alkoholiui. Dėl slėgio ir žemesnio deguonies kiekio mūsų organizmuose alkoholis tampa kur kas paveikesniu.

Išsijungus vienam iš variklių katastrofa neišvengiama

Mitas. Kad ir kaip baisiai tai skambėtų keleiviui, pilotai yra puikiai treniruoti valdyti lėktuvą su vienu veikiančiu varikliu. Visi dviejų variklių lėktuvai gali saugiai skristi, kilti ir leistis veikiant tik vienam iš variklių.

Lėktuvai gali skristi ir be pilotų pagalbos

Dalis tiesos šiame teiginyje yra – šiuolaikiniai lėktuvai yra gausiai automatizuoti ir turi automatines nusileidimo ir skrydžio valdymo programas. Visgi, šias programas turi aktyvuoti ir prižiūrėti ne kas kitas, o pilotas, kuris realiu laiku reaguoja į oro sąlygas ir kitus niuansus. Tad, be piloto lėktuvai skristi dar nepajėgūs.

Turbulencija gali sukelti lėktuvo avariją

Kol turbulencijos metu jūs esate prisisegęs saugos diržą, o visi daiktai yra saugiai sudėti į jiems skirtas vietas, galite jaustis saugus. Nemaloniausia, kas gali nutikti, tai po saloną gali pradėti skraidyti nesaugiai sudėtas bagažas ar kristi žmonės. Visgi, pačiam lėktuvui turbulencija žalos nedaro, nes viskas, su kuo tuo metu susiduria lėktuvas, tėra oro duobės, o oras lėktuvo konstrukcijos nepažeidžia, tad ir nukristi jam grėsmės nėra.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai