12 faktų apie skrydžius lėktuvu
Teisiškai tu negali mirti lėktuve. Lėktuvo įgula neturi įgaliojimų paskelbti asmenį mirusiu, tad tai gali padaryti tik atvykę medikai, kai lėktuvas nutupdomas.
Nors turbulencijos metu atrodo, kad lėktuvas kaip pašėlęs tai kyla, tai leidžiasi, iš tiesų jis juda aukštyn žemyn tik maždaug 3-6 metrus.
Kildami ir leisdamiesi lėktuvai lekia maždaug 240-320 km/h greičiu.
Boeing 787 su pilnu baku kuro gali nuskrieti 16 tūkst. kilometrų. O tai reiškia, kad žemės rutulį jis apskrietų tik porą kartų sustojęs užsipilti kuro.
Lėktuvuose palaikomas itin sausas oras. Dažniausiai drėgnumas nesiekia nė 20%. Žmogaus komforto zona prasideda nuo 50%.
Nors dauguma komercinių oro linijų yra uždraudusios rūkyti lėktuvuose, juose vis dar galima rasti peleninių. Taip yra todėl, kad jei kas nors vis dėlto užsirūkytų, cigaretę būtų galima tinkamai užgesinti.
Kiekvienas lėktuvas ant kairiojo sparno turi raudoną švieselę, o ant dešiniojo – žalią. Švieselės padeda kitiems pilotams orientuotis kokia kryptimi juda matomas lėktuvas.
Bet kuriuo paros metu visame pasaulyje danguje yra vidutiniškai 9.728 lėktuvai ir 1,2 mln. žmonių.
Jei avarijos metu būsite lėktuvo uodegoje, turėsite didžiausius šansus išgyventi.
Lėktuvo staliukas priešais keleivį yra nešvariausias dalykas lėktuve.
Oro linijos iš pilotų reikalauja, kad ilgų skrydžių metu jie valgytų skirtingą maistą. Jei vienas iš pilotų apsinuodytų maistu, kitas liktų sveikas ir galėtų užbaigti kelionę.
European Cockpit Association atlikus apklausą paaiškėjo, kad maždaug pusė pilotų yra užmigę skrydžio metu. Dar blogiau yra tai, kad trečdalis jų prabudę rado miegantį ir antrąjį pilotą.