Mums įprasti dalykai, kurie kitose šalyse nepriimtini
Japonams nepriimtina kai žmonės juokiasi plačiai išsižioję. Juoktis Japonijoje stenkitės santūriai. Geriausia – jei tai darysite prisidengęs burną ranka.
Graikijoje, Pietų Amerikoje, Vakarų Afrikoje ir kai kuriose viduriniųjų rytų šalyse nykščio iškėlimas į viršų reiškia tą patį, ką mums reiškia viduriniojo piršto parodymas.
Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Japonijoje žmonės į maistą žiūri itin rimtai ir patiekalą ten reikia valgyti tokį, kokį jums atnešė virėjas. Jokio papildomo kečupo, majonezo ar kitų pagardų dėtis negalima.
Jei išsikvietėte taksi automobilį Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Airijoje, Škotijoje ar Nyderlanduose ir esate vienintelis keleivis, norėdamas neįžeisti vairuotojo sėskitės šalia jo į priekinę sėdynę. Atsisėdimas už vairuotojo laikomas nemandagiu savo viršenybės rodymu.
Kinijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Saudo Arabijoje ir Turkijoje venkite viešai išsipūsti nosį. Tai darykite paslapčia arba dar geriau – viską traukite į save.
Pirštų kryžiavimas Vietname reiškia moters makšties simbolį. Tad geriau to nedarykite jei nenorite būti neteisingai suprasti.
Pietų Korėjoje ir Turkijoje vaikščiojimas laikant vieną ranką kišenėje laikomas nemandagiu gestu. Ypač, jei einate ne vienas. Tad arba laikykite abi rankas kišenėse arba to nedarykite visai.
Kinijoje ir Japonijoje iškart priimti dovaną laikoma nemandagiu gestu. Prieš priimant jums duodamą dovaną šiek tiek „pasilaužykite“.
Prancūzijoje į duoną žiūrima itin rimtai ir jos jokiu būdu negalima pjaustyti, jos reikia atsilaužti.
Palikti arbatpinigių Japonijoje laikoma įžeidimu jus aptarnavusiam darbuotojui.