15 faktų apie draugystę
Poreikis turėti draugų yra ne tik pas žmones. Mokslininkai išsiaiškino, kad net ir babuinai, drambliai, delfinai, arkliai ir šimpanzės ieško draugų.
Įsimylėjęs žmogus iš savo draugų rato praranda vidutiniškai 2 draugus.
Mokslininkai mano, kad maksimalus skaičius, kiek žmogus gali turėti draugų, yra 150. Peržengus šią ribą tai jau nebe draugai, o pažįstami.
Pasak mokslininkų, norint išlaikyti tvirtus santykius su antrąja puse, būti gerais draugais su mylimuoju ar mylimaja yra 5 kartus svarbiau nei turėti gerą seksą su juo/ja.
Iki 6 metų vaikai nesupranta draugystės koncepto ir visus, kurie su jais žaidžia, laiko draugais.
36% rūkalių meta rūkyti, jei jų geriausias draugas irgi tai padaro.
Šiais laikais statistinis žmogus turi du geriausius draugus. Prieš 25 metus ši skaičius siekė tris.
Per visą gyvenimą statistiškai mes susirandame 396 draugus, tačiau per visą laiką nuo pradžios iki galo išlieka vos 1-12 draugystės.
Kas septynis metus mes prarandame po pusę savo draugų ir juos pakeičiame naujais.
Jei savo darbe neturite artimo draugo, yra vos 8,3% tikimybė, kad darbas jums patinka.
Neturėti draugų yra kenksminga jūsų sveikatai. Mokslininkai teigia, kad draugų neturėjimas yra toks pat kenksmingas kaip rūkymas ar viršsvoris.
Mokslininkai iki šiol nesutaria kodėl žmonės nori turėti draugų. Pagrindinė teorija yra ta, kad suburdami draugų ratą mes tarsi suburiame imuninę sistemą, kuri yra mūsų apsauga nuo išorinių veiksnių.
Žmonės su didesniu draugų ratu gyvena ilgiau.
Intelektualūs žmonės turi mažiau draugų. Kuo aukštesnis IQ, tuo išrankesnis žmogus yra.
Vyrai ir moterys negali būti tik draugais. Mokslininkai stebėjo 88 skirtingos lyties draugų poras ir nustatė, kad vyrus dauguma atvejų jų draugės moterys traukė seksualiai.