Įdomūs faktai apie pingvinus

Šaltį pigvinai išgyvena susiburdami į didelę krūvą. Ši pingvinų krūva turi nuolat judėti – pingvinai iš centro traukiasi į išorę, o iš išorės juda link centro. Krūvos viduryje temperatūra pakyla iki 37° C, nors išorėje ir gali būti didžiulis minusas. Todėl centre esantys pingvinai nuolat keičiasi, kad visi sušiltų, o centriniai neperkaistų. Taip pingvinai gali išgyventi netgi -60° C temperatūrą.

Gentoo pingvinai yra greičiausi iš visų pingvinų. Jie gali plaukti 36km/h greičiu. Maždaug 4 kartus greičiau nei Rūta Meilutytė.

Seniausiai rastai pingvino fosilijai yra 62 milijonai metų. Tai maždaug 3 milijonai metų po dinozaurų išnykimo.

Pingvinai gali tuštintis kas 20 minučių.

Imperatoriškasis pingvinas gali panerti net į pusės kilometro gylį.

Pingvinai turi juodą nugarą ir baltą pilvą ne be priežasties. Jiems plaukiant ir plėšrūnams būnant virš jų, juoda nugara susilieja su tamsiomis vandenyno gelmėmis. O žiūrint iš apačios – baltas pilvas susilieja su šviesiu dangumi.

Nepaisant to, kad animaciniuose filmuose jie dažnai būna kartu, realybėje jūs niekada vienoje vietoje nesutiksite poliarinio lokio ir pingvino. Taip yra todėl, kad lokiai gyvena šiaurėje, o pingvinai – pietuose.

Viso yra 18 pingvinų rūšių.

Nors pingvinai labiau asocijuojami su šaltaisiais kraštais, manoma, kad jie kilo iš Australijos.

Priklausomai nuo rūšies, pingvinų ūgis svyruoja nuo 30 cenimetrų iki 130 centimetrų. O svoris – nuo pusantro iki 40 kilogramų.

Manoma, kad pirmieji pingvinai prieš dešimtis milijonų metų būdavo 2 metrų ūgio ir sverdavo virš 100 kilogramų.

Pingvinai vandenyje labiau ne plaukia, o skrenda.

Nors dauguma paukščių turi tuščiavidurius kaulus, kurie yra lengvesni ir padeda skristi, pingvinų kaulai pilnaviduriai, kas leidžia jiems būti sunkesniems ir geriau nardyti vandenyje.

Pingvinai yra puikūs žygeiviai. Imperatoriškieji pingvinai gali įveikti ir 100 kilometrų atstumą pėsčiomis.

Pingvinai irgi užsiima prostitucija. Jie naudoja akmenis savo perėjimo lizdams pastatyti ir kai aplinkui šie baigiasi, patelės kitiems patinėliams siūlo seksą mainais už akmenis.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai