Neįtikėtini faktai apie… išmatas

Žmonėms, kurie serga opiniu kolitu, dažnai padeda fekalijų transplantacija. Kitaip sakant, kolonoskopijos procedūros metu į paciento kūną patalpinama sveiko žmogaus išmatų ir šios padeda sugydyti žarnyną.

Net jei ir nevalgytum, vis tiek tuštintumeisi. Maistas sudaro tik dalį išmatų. Kita dalis – įvairios tavo kūno sultys ir sekretai.

Jei kada nors nuo knygų kvapo užsimanėte pasituštinti, jums pasireiškė Mariko Aoki fenomenas. 1985 metais Mariko Aoki savo moksliniame darbe aiškino, kad apsilankiusi knygyne ji visuomet užsimano pasituštinti. Jos teorija teigia, kad popieriaus ir rašalo kvapas žmonėms asocijuojasi su skaitymu tualete ir tai atpalaiduoja tam tikrus raumenis.

1850 metais prieš Kristų senovės egiptiečiai naudojo krokodilų mėšlą, kaip kontraceptinę priemonę.

Kai „Apollo 11“ grįžinėjo iš Mėnulio į žemę, ant Mėnulio buvo palikti keli dalykai – astronauto batai, alyvmedžio šakelė ir Neilo Armstrongo išmatos.

Galite netikėti, tačiau jūsų išmatose yra vertingų metalų, tokių kaip auksas ar sidabras. Kai kurių mokslininkų paskaičiavimais, milijonas žmonių per savo gyvenime ištuština metalų, vertų maždaug 13 mln. dolerių.

Didžiojoje Britanijoje važinėja viešasis autobusas, varomas tik žmonių išmatomis. Tiesa, jis sugeba nuvažiuoti vos po 25 kilometrus 4 kartus per savaitę.

Tinginiai (gyvūnai, ne žmonės) tuštinasi tik kartą savaitėje ir tai jiems yra tarsi pavojingas ritualas. Mat tik dėl tuštinimosi jie nusileidžia ant žemės ir tai yra dažniausia jų mirties priežastis, nes tada jie yra labiausiai pažeidžiami plėšrūnų. Skaičiuojama, kad maždaug pusė tinginių žūsta būtent tuštindamiesi ant žemės.

XIX amžiuje Niujorko gatvės tiesiog skendo arklių mėšle ir atsiradę automobiliai buvo laikomi tikru išsigelbėjimu.

75% tavo išmatų sudaro vanduo.

George Clooney pripažino, kad kartą pokštaudamas išvalė savo kambarioko katės kraiko dėžę ir į ją pridirbo pats. Kambariokas tada rimtai sunerimo dėl savo katės sveikatos.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai