Neįtikėtini faktai apie… išmatas

Žmonėms, kurie serga opiniu kolitu, dažnai padeda fekalijų transplantacija. Kitaip sakant, kolonoskopijos procedūros metu į paciento kūną patalpinama sveiko žmogaus išmatų ir šios padeda sugydyti žarnyną.

Net jei ir nevalgytum, vis tiek tuštintumeisi. Maistas sudaro tik dalį išmatų. Kita dalis – įvairios tavo kūno sultys ir sekretai.

Jei kada nors nuo knygų kvapo užsimanėte pasituštinti, jums pasireiškė Mariko Aoki fenomenas. 1985 metais Mariko Aoki savo moksliniame darbe aiškino, kad apsilankiusi knygyne ji visuomet užsimano pasituštinti. Jos teorija teigia, kad popieriaus ir rašalo kvapas žmonėms asocijuojasi su skaitymu tualete ir tai atpalaiduoja tam tikrus raumenis.

1850 metais prieš Kristų senovės egiptiečiai naudojo krokodilų mėšlą, kaip kontraceptinę priemonę.

Kai „Apollo 11“ grįžinėjo iš Mėnulio į žemę, ant Mėnulio buvo palikti keli dalykai – astronauto batai, alyvmedžio šakelė ir Neilo Armstrongo išmatos.

Galite netikėti, tačiau jūsų išmatose yra vertingų metalų, tokių kaip auksas ar sidabras. Kai kurių mokslininkų paskaičiavimais, milijonas žmonių per savo gyvenime ištuština metalų, vertų maždaug 13 mln. dolerių.

Didžiojoje Britanijoje važinėja viešasis autobusas, varomas tik žmonių išmatomis. Tiesa, jis sugeba nuvažiuoti vos po 25 kilometrus 4 kartus per savaitę.

Tinginiai (gyvūnai, ne žmonės) tuštinasi tik kartą savaitėje ir tai jiems yra tarsi pavojingas ritualas. Mat tik dėl tuštinimosi jie nusileidžia ant žemės ir tai yra dažniausia jų mirties priežastis, nes tada jie yra labiausiai pažeidžiami plėšrūnų. Skaičiuojama, kad maždaug pusė tinginių žūsta būtent tuštindamiesi ant žemės.

XIX amžiuje Niujorko gatvės tiesiog skendo arklių mėšle ir atsiradę automobiliai buvo laikomi tikru išsigelbėjimu.

75% tavo išmatų sudaro vanduo.

George Clooney pripažino, kad kartą pokštaudamas išvalė savo kambarioko katės kraiko dėžę ir į ją pridirbo pats. Kambariokas tada rimtai sunerimo dėl savo katės sveikatos.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *