Faktų mišrainė [48 dalis]

Pirmoji dizonauro fosilija buvo atrasta 1824 metais. Iki to laiko žmonės nežinojo, kad dinozaurai kažkada egzistavo.

Garsiausias sušaukto žodžio rekordas priklauso mokytojai iš Airijos, kuri žodį „quiet“ (tylos) sušaukė 121.7 decibelų stiprumu. Toks garsas prilygsta grandininio pjūklo triukšmui.

Jei esate alergiškas katėms, greičiausiai esate alergiškas ir liūtams bei tigrams.

Per visą auksakasybos istoriją yra iškasta maždaug 165 tūkst. tonų aukso.

Rūkas yra sudarytas iš mažyčių vandens lašelių. Tokių mažų, kad jų prireiktų net 7 milijardų, kad išeitų pilnas arbatinis šaukštelis vandens.

Helio atsargos pasaulyje gali baigtis jau 2050-aisiais. Balionams pripūsti šiuo metu mes sunaudojame apie 8% viso helio.

Bėgimo varžybose startą duoda pistoleto šūvis, o ne šviesoforas, nes žmogaus smegenys greičiau reaguoja į garsą, o ne vaizdą.

1986 metais Rumijoje buvo aptiktas visiškai izoliuotas urvas, kuris buvo užblokuotas mažiausiai 5 milijonus metų. Movile urvo atmosferoje deguonies buvo vos 10%, tačiau jame mokslininkai aptiko net 48 gyvybės formas, iš kurių 33 daugiau niekur žemėje nebeegzistuoja.

Kartą vienas praktikantas iš NASA pavogė mėnulio akmenis, nusivežė juos namo, papylė ant lovos ir ant jų pasimylėjo. Rezultate akmenys tapo nebetinkami moksliniams tyrinėjimams ir praktikantas 8-iems metams sėdo į belangę.

Mitas, kad morkos gerina regėjimą, atsirado antrojo pasaulinio karo metu. Britanijos vyriausybė nenorėjo pasauliui atskleisti, kad sukūrė naują radarų technologiją, tad visiems sakė, kad jų pilotai priešus greičiau pastebi dėl to, kad valgo daug morkų.

Taip pat skaitykite:
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *