Įdomūs faktai apie Eifelio bokštą

Eifelio bokštą suprojektavo verslininkas ir inžinierius Gustave Eiffel. 1889 metais jo projektas laimėjo viešą projektavimo konkursą. Iki tol jis valdė sėkmingą metalo konstrukcijų gamybos įmonę.

Pastatyti Eifelio bokštą prireikė 22 mėnesių. Įdomu tai, kad be šiuolaikinių mašinų ir saugos proemonių dirbę darbininkai nei vienas nežuvo ir nebuvo sunkiau sužeistas.

Visas Eifelio bokštas padarytas iš aukštos kokybės plieno. Anot Gustave – tai buvo tvirčiausias plienas pasaulyje.

Eifelio bokštas turi tris aukštus, kurių kiekvienas prieinamas bokšto lankytojams. Pirmus du aukštus galima pasiekti laiptais ir liftu, trečiasis aukštas pasiekiamas tik laiptais. Virš trečio aukšto yra išlikę paties Eifelio apartamentai, kuriuose jis priiminėjo garbius svečius.

Visas eifelio bokštas sveria maždaug 10100 tonų. Vien dažai, kuriais jis nudažytas, sveria 60 tonų.

Eifelio bokštas perdažomas kas 7 metus. Dėl to žiūrint senesnes bokšto nuotraukas nereikėtų stebėtis, kad skirtingais laikotarpiais bokštas buvo skirtingų atspalvių.

Virš 300 vietos menininkų aktyviai protestavo prieš Eifelio bokšto statybas.

Vienu metu bokšte gali būti ne daugiau 5000 lankytojų. Pirmasis aukštas gali talpinti 3000 žmonių, antrasis – 1600, trečiasis – 400 žmonių.

2024 Paryžiaus Olimpinių žaidynių garbei Eifelio bokštas perdažomas auksine spalva.

Eifelio bokšto aukštis – 300 metrų (arba 330 metrų jei įskaičiuosime aukštį iki ant bokšto esančios antenos galiuko). Savo laiku tai buvo aukščiausias pastatas pasaulyje. Dabar tai tėra aukščiausias pastatas Paryžiuje.

Priklausomai nuo oro temperatūros, plienui traukiantis ir plečiantis, bokšto aukštis gali skirtis per 15 centimetrų.

Pagal planą, praėjus 20 metų po statybų, Eifelio bokštas turėjo būti išrinktas.

Perdažyti Eifelio bokštą galimą tik rankomis. Įprastai tai daro 50 dažytojų vienu metu.

Iš Eifelio bokšto viršūnės galima matyti apylinkes 70 kilometrų atstumu.

Eifelio bokštas laikomas vertingiausiu Europos statiniu. Jo vertė yra apie 435 milijardus eurų.

Norint užlipti į Eifelio bokšto viršų reikia įveikti 1665 laiptelius.

Nintendo buvo įkurta tais pačiais metais, kai buvo pastatytas Eifelio bokštas.

Taip pat skaitykite apie Prancūziją:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai