Įdomūs faktai apie Eifelio bokštą
Eifelio bokštą suprojektavo verslininkas ir inžinierius Gustave Eiffel. 1889 metais jo projektas laimėjo viešą projektavimo konkursą. Iki tol jis valdė sėkmingą metalo konstrukcijų gamybos įmonę.
Pastatyti Eifelio bokštą prireikė 22 mėnesių. Įdomu tai, kad be šiuolaikinių mašinų ir saugos proemonių dirbę darbininkai nei vienas nežuvo ir nebuvo sunkiau sužeistas.
Visas Eifelio bokštas padarytas iš aukštos kokybės plieno. Anot Gustave – tai buvo tvirčiausias plienas pasaulyje.
Eifelio bokštas turi tris aukštus, kurių kiekvienas prieinamas bokšto lankytojams. Pirmus du aukštus galima pasiekti laiptais ir liftu, trečiasis aukštas pasiekiamas tik laiptais. Virš trečio aukšto yra išlikę paties Eifelio apartamentai, kuriuose jis priiminėjo garbius svečius.
Visas eifelio bokštas sveria maždaug 10100 tonų. Vien dažai, kuriais jis nudažytas, sveria 60 tonų.
Eifelio bokštas perdažomas kas 7 metus. Dėl to žiūrint senesnes bokšto nuotraukas nereikėtų stebėtis, kad skirtingais laikotarpiais bokštas buvo skirtingų atspalvių.
Virš 300 vietos menininkų aktyviai protestavo prieš Eifelio bokšto statybas.
Vienu metu bokšte gali būti ne daugiau 5000 lankytojų. Pirmasis aukštas gali talpinti 3000 žmonių, antrasis – 1600, trečiasis – 400 žmonių.
2024 Paryžiaus Olimpinių žaidynių garbei Eifelio bokštas perdažomas auksine spalva.
Eifelio bokšto aukštis – 300 metrų (arba 330 metrų jei įskaičiuosime aukštį iki ant bokšto esančios antenos galiuko). Savo laiku tai buvo aukščiausias pastatas pasaulyje. Dabar tai tėra aukščiausias pastatas Paryžiuje.
Priklausomai nuo oro temperatūros, plienui traukiantis ir plečiantis, bokšto aukštis gali skirtis per 15 centimetrų.
Pagal planą, praėjus 20 metų po statybų, Eifelio bokštas turėjo būti išrinktas.
Perdažyti Eifelio bokštą galimą tik rankomis. Įprastai tai daro 50 dažytojų vienu metu.
Iš Eifelio bokšto viršūnės galima matyti apylinkes 70 kilometrų atstumu.
Eifelio bokštas laikomas vertingiausiu Europos statiniu. Jo vertė yra apie 435 milijardus eurų.
Norint užlipti į Eifelio bokšto viršų reikia įveikti 1665 laiptelius.
Nintendo buvo įkurta tais pačiais metais, kai buvo pastatytas Eifelio bokštas.
Taip pat skaitykite apie Prancūziją:
- „Scrabble“ pasaulio čempionatą prancūzų kalba laimėjo vyras, visai nemokantis prancūziškai
- Prancūzija nuo šių metų prezervatyvus asmenims iki 25 metų dalins nemokamai
- Emile Leray – neįtikėtina jo išsigelbėjimo iš Sacharos dykumos istorija
- 16 įdomių faktų apie romantiškąjį Paryžių
- 50-metis benamis savo kūnu stebina net kultūristus