Karščiausios dienos biure: kaip jas išgyventi?

Ši vasara net neįsibėgusi jau stebina įspūdingais karščiais – labai tikėtina, kad rekordų dar tikrai sulauksime. Atostogautojams tokios naujienos skamba džiugiai, tačiau tie, kurie karščiausias dienas leidžia biure, tokiomis akimirkomis išgyvena ne pačias maloniausias akimirkas. Jei Jūsų ofise nėra kondicionierių ar jie neveikia taip gerai, kaip Jūs norėtumėte, išbandykite šiuos patarimus – jie padės atvėsti net ir pačią karščiausią dieną!

Venkite kavos ir kitų karštų gėrimų. Nors šiuo klausimu vyrauja įvairios nuomonės, viena populiariausių iš jų skatina karštų gėrimų atsisakyti. Nebent rinksitės variantus be kofeino, kadangi būtent jis gali padidinti širdies susitraukimų dažnį – dėl to paspartėja ir kraujotaka bei pakyla mūsų kūno temperatūra. Karščiausiomis dienomis tokių reakcijų tikrai norėtųsi išvengti!

Gerkite daugiau vandens. Šis, kone visoms situacijoms pritaikomas patarimas galioja ir kalbant apie geresnę savijautą vasaros sezono metu: jei visą dieną sėdite prie stalo, tai dar nereiškia, kad neskatinate dehidratacijos. Norėdami to išvengti, visuomet šalia savęs turėkite šalto vandens – jis atgaivins ir padės užtikrinti, kad organizme neprasidės procesai, kurie gali sukelti dar daugiau nemalonumų.

Užtraukite žaliuzes ir stenkitės neatidaryti langų. Taip, tokia atmosfera neatrodo labai jauki, tačiau galite būti tikri – ji ofise garantuos kur kas didesnį komfortą. Užtraukę žaliuzes, išvengsite tiesioginių saulės spindulių, o uždarę langus, šiltam orui neleisite patekti į Jūsų biurą. Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad atidaryti langai patalpas pravėdins, tačiau jeigu temperatūra tokia aukšta, jog nėra kuo kvėpuoti, toks triukas Jūsų tikrai neišgelbės.

Pasirūpinkite asmeniniu ventiliatoriumi. Vargu, ar viršininkas bus labai patenkintas, jei ant kiekvieno stalo biure atsiras šiokį tokį triukšmą skleidžiantis ventiliatorius, tačiau niekas neprieštaraus, jeigu pasirūpinsite mažesniu jo modeliu. Tokie oro ventiliatoriai dažniausiai yra labai kompaktiški, o prijungti juos galite naudodami USB jungtį – visos patalpos toks sprendimas neatvėsins, tačiau Jūs galėsite jaustis bet šiek tiek gaiviau. Tiek šiuos, tiek kitus ventiliatorius gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Venkite labai sočių patiekalų. Tai nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti pietų, tačiau karštomis dienomis verčiau rinktis lengvesnius, greičiau virškinamus patiekalus. Jei iš karto suvalgysite didelę maisto porciją, Jūsų virškinimo sistema turės dirbti sunkiau, todėl labai tikėtina, kad padidės ir bendra Jūsų kūno temperatūra – tikriausiai nereikia pasakoti, ką tai reiškia. 

Dėvėkite kvėpuojančius, laisvus drabužius. Lengvi, iš gerai kvėpuojančių medžiagų pasiūti rūbai neprilips nei prie Jūsų odos, nei prie biuro kėdės, todėl visą dieną jausite kur kas didesnį komfortą. Tokiomis dienomis puoselėjamam įvaizdžiui nebereikėtų teikti pirmenybės – jei tik leidžia darbo aprangos kodas, renkitės kuo gaiviau, patogiau ir mažiau!

Atsisakykite pasivaikščiojimų per pietų pertrauką. Patalpoje susikūrėte pakankamai gaivią atmosferą? Neskubėkite išeiti į lauką – pabuvoję ten, ir vėl sušilsite, todėl net ir grįžę atgal į biurą jausitės labiau pavargę ir vangesni. Jei darbe gaivu ir malonu, stenkitės čia būti kuo ilgiau – pasivaikščioti dar tikrai suspėsite.

Pasitelkę visus šiuos patarimus, net ir labai karštomis dienomis ofise galėsite jaustis žvalūs ir produktyvūs. Nepabijokite išbandyti naujovių, net jeigu jos skamba pakankamai keistai – galbūt būtent tai Jus geriausiai apsaugos nuo alinančio karščio!

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

2 komentarai

  1. langu remontas parašė:

    Pas mus biure žiemą jausdavosi šaltis, o vasarą didelis karštis. Vadovai nusprendė patikrinti langų sandarumą ir išsikvietė specialistus kurie rado languose problemą, juos užsandarino ir problema išsisprendė

  2. lektro.lt parašė:

    Žinoma, jog šiluma iš lauko eina į vidų. Jei naudojami kondicionieriai, langų tikrai nereikia atidarinėti, nebent yra galimybė sudaryti skersvėjį, tuomet galbūt tai ir išeitis. Man svarbu, kad langai būtų visada švarūs, nors saulėtomis vasaros dienomis ir užtraukiu roletus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *