10 patarimų, kurie gali kažkada išgelbėti jums gyvybę

Jei esate paplūdimyje ir matote, kad vandenynas atsitraukia, pasišalinkite kuo toliau nuo kranto, nes tai gali rodyti artėjantį cunamį.

Jei esate padurtas, neskubėkite ištraukti objekto iš savęs. Kol jis yra viduje, jis stabdo kraujavimą kaip kamštis. Ištraukus jį be medikų priežiūros gali prasidėti staigus kraujavimas, kurio nebesustabdysite.

Jei jūsų namai be jokios priežasties turi žuvies kvapą, gali būti, kad kažkur yra elektros nuotekis.

Venkite važinėti mieste naktį iš penktadienio į šeštadienį tarp 1 ir 3 valandos nakties. Tuomet keliuose būna daugiausiai girtų vairuotojų.

Jei esate vakarėlyje ir jūsų gėrimas yra sūrus, geriau jo negerkite. Rohypnolis, kitaip dar vadinamas prievartavimo narkotiku, turi sūrų poskonį ir jis dažnai niekam nematant yra įmaišomas į gėrimą.

Jei svečiuojatės kitoje šalyje ir jums prisireikė skubios pagalbos, tačiau nežinote vietinės alternatyvos telefono numeriui 112, skambinkite numer 122 – tai tarptautinė pagalbos linija.

Jei matote viesulą ir jis nejuda į šonus, greičiausiai jis juda link jūsų. Tad kuo skubiau pasišalinkite.

Jei esate lifte, kuris krenta nekontroliuojamas, didžiausia tikimybė išgyventi bus atsigulus ant grindų ir prisiplojus prie žemės kuo didesniu kūno plotu.

Jei jaučiate, kad tuojau vemsite, pradėkite niūniuoti. Niūniavimas slopina refliuksą ir bent jau spėsite nubėgti į tualetą.

Jei aligatorius jus nusitempė po vandeniu, kiškite pirštus jam į nosies šnerves. Tai nebeleis aligatoriui pašalinti vandens iš kvėpavimo takų ir jis instinktyviai bus priverstas jus paleisti.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai