10 patarimų, kurie gali kažkada išgelbėti jums gyvybę

Jei esate paplūdimyje ir matote, kad vandenynas atsitraukia, pasišalinkite kuo toliau nuo kranto, nes tai gali rodyti artėjantį cunamį.

Jei esate padurtas, neskubėkite ištraukti objekto iš savęs. Kol jis yra viduje, jis stabdo kraujavimą kaip kamštis. Ištraukus jį be medikų priežiūros gali prasidėti staigus kraujavimas, kurio nebesustabdysite.

Jei jūsų namai be jokios priežasties turi žuvies kvapą, gali būti, kad kažkur yra elektros nuotekis.

Venkite važinėti mieste naktį iš penktadienio į šeštadienį tarp 1 ir 3 valandos nakties. Tuomet keliuose būna daugiausiai girtų vairuotojų.

Jei esate vakarėlyje ir jūsų gėrimas yra sūrus, geriau jo negerkite. Rohypnolis, kitaip dar vadinamas prievartavimo narkotiku, turi sūrų poskonį ir jis dažnai niekam nematant yra įmaišomas į gėrimą.

Jei svečiuojatės kitoje šalyje ir jums prisireikė skubios pagalbos, tačiau nežinote vietinės alternatyvos telefono numeriui 112, skambinkite numer 122 – tai tarptautinė pagalbos linija.

Jei matote viesulą ir jis nejuda į šonus, greičiausiai jis juda link jūsų. Tad kuo skubiau pasišalinkite.

Jei esate lifte, kuris krenta nekontroliuojamas, didžiausia tikimybė išgyventi bus atsigulus ant grindų ir prisiplojus prie žemės kuo didesniu kūno plotu.

Jei jaučiate, kad tuojau vemsite, pradėkite niūniuoti. Niūniavimas slopina refliuksą ir bent jau spėsite nubėgti į tualetą.

Jei aligatorius jus nusitempė po vandeniu, kiškite pirštus jam į nosies šnerves. Tai nebeleis aligatoriui pašalinti vandens iš kvėpavimo takų ir jis instinktyviai bus priverstas jus paleisti.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *