Įdomūs faktai apie banginius

Banginiai skirstomi į du pogrūpius: bedančius ir dantytuosius. Bedančiams banginiams priklauso kuprotieji ir mėlynieji banginiai, o dantytiesiems – orkos ir kašalotai.
Visi banginiai galiausiai miršta, nes jiems dėl amžiaus ima trūkti jėgų iškilti į paviršių įkvėpti oro ir jie, kad ir kaip keistai tai skambėtų, nuskęsta.
Kuprotieji banginiai didžiąją metų dalį nesimaitina, o gyvena iš savo riebalų atsargų.
Banginiai, kurie medžioja grupėmis, dažnai savo grobį įspraudžia į burbulų spąstus. Leisdami burbulus iš skirtingų pusių jie užspeičia grobį į savotišką burbulų kalėjimą ir jį sumedžioja.
Nors kiek daugiau nei prieš šimtmetį pasaulyje egzistavo virš 200 tūkst. mėlynųjų banginių, šiandien jų yra vos apie 2 tūkstančius.
Virš 85% banginių, gyvenančių Šiauriniame Atlante, bent kartą per savo gyvenimą yrą įsipainioję į žvejų tinklus. Kai kurie ir ne po kartą.
Mėlynasis banginis yra didžiausias padaras žemėje. Jis gali sverti iki 180 tonų, o jo ilgis siekti gali ir 30 metrų.
Kai kurie banginiai gali išgyventi ir iki 200 metų.
Mažasis ruožutis yra mažiausia bedančių banginių rūšis. Suaugusio banginio ilgis siekia apie 10 metrų.
Banginio pienas yra tokios konsistencijos kaip dantų pasta.
Kai banginiai poruojasi, 90% jų sėklos (apie 180 litrų) išliejama tiesiog į jūrą.
Nepaisant to, kad mėlynasis banginis yra didžiausias gyvūnas žemėje ir jo burnoje galėtų tilpti 100 žmonių, jis negali nuryti nieko didesnio nei tinklinio kamuolys.
Šiuo metu kažkur vandenynuose plaukioja mėlynasis banginis, vardu 52 Blue. Jis taip pavadintas, nes sugeba skleisti garsus tik 52 hertzų dažniu, o tai reiškia, kad kiti banginiai negali jo girdėti. Šis banginis dar vadinamas vienišiausiu banginiu planetoje.
Pirmaisiais savo gyvenimo metais mėlynasis banginis kasdien priauga po 90 kilogramų.
Mėlynojo banginio liežuvis didesnis už visą dramblį.