Olandijos pareigūnai treniruoja erelius, kad šie medžiotų dronus

erelis-ir-dronas

Sparčiai visame pasaulyje populiarėjantys dronai kelia vis daugiau problemų. Tiksliau – ne jie patys, o neatsakingas jų naudojimas. Jie blokuoja laisvą oro erdvę, trukdo kitam oro transportui (pavyzdžiui – sraigtasparniams) ir sukelia vis daugiau žalos kur nors atsitrenkdami ir pradėdami kristi.

Norėdami pažaboti dronų savininkus olandai ėmėsi veiksmų – pradėjo treniruoti erelius, kad šie medžiotų skraidančius žaisliukus. „Guard From Above“ pavadinto projekto iniciatoriai šiuo metu policijos pareigūnams ruošia kelis erelius, kurie paleisti į orą sugautų skriejantį droną ir nutupdę į saugią vietą jį saugotų iki kol pasirodytų pareigūnas. „Erelis mato droną kaip priešą. Vedamas instinktų jis jį čiumpa ir skraidina į saugią vietą, kurioje jį sergi“, – pasakojo vienas iš idėjos autorių Sjoerd Hoogendoorn.

Iki šiol pareigūnai tik specialių prietaisų skleidžiamų signalų dėka galėdavo „numušti“ dronus, tačiau tuomet šie krisdavo nekontroliuojami ir galėdavo sukelti daugybę žalos. Kol kas vienintelis naujojo dronų neutralizavimo plano klausimas – kaip nuo skraidančių aparatų apsaugoti pačius paukščius? Aštrios stiklo pluošto detalės ir besisukančios mentės gali sužeisti erelį, tad projekto iniciatoriai dabar suka galvas kokiomis apsaugomis apšarvuoti paukščius.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *