Olandai dresuoja varnas, kad šios miestuose rinktų cigarečių nuorūkas

Ko gero kiekvienas miestas susiduria su problema, kurią kelia rūkaliai – visur aplink pilna nuorūkų, o jas rinkti po vieną niekas nenori. Būtent šios problemos paskatinti įdomų projektą pradėjo du olandai – Ruben van der Vleuten ir Bob Spikman. Pirminė jų idėja buvo paleisti į miestų gatves robotus, kurie būtų užprogramuoti rinkti nuorūkas. Tačiau tada vyrai suprato, kad tai padaryti bus gana sudėtinga, mat nuolat šaligatviais einantys pėstieji ir važinėjantys dviračiai kels per didelį pavojų robotams.

Bet tada išradingi vaikinai pagalvojo – o ko pilna miestuose ir ką galima būtų įdarbinti šiam nemaloniam darbui? Teisingai. Paukščių. Pirmiausia buvo pagalvota apie balandžius, mat jų apstu visame pasaulyje, tačiau tuomet paaiškėjo, kad šie sparnuočiai nepasižymi protu. Užtat protu išsiskiria varnos, kurios savo gebėjimais spręsti įvairias užduotis prilyginamos netgi šimpanzėms. Taigi, apjungę savo pajėgas su paukščių entuziastu Joshua Klein, kuris jau buvo sukūręs varnų šėryklą, vyrai ėmėsi dresuoti varnas.

Dresavimas buvo suskirstytas į keturis etapus:

  • Pirmojo etapo metu ant varnų šėryklos buvo palikta nuorūka ir maistas. Tokiu būdu buvo siekiama, kad nuorūkos varnoms imtų asocijuotis su maistu.
  • Antrojo etapo metu maistas šėrykloje atsirasdavo tik tuomet, kai varna į ją atskrisdavo. Taip buvo pasiekta, kad varna suvoktų kur galima tikėtis gauti maisto.
  • Trečiasis etapas yra sunkiausias, nes šio etapo metu šėrykloje nėra jokio maisto, tik nuorūka šalia jos. Čia varna turi suvokti, kad įmetus nuorūką į šėryklą, iš jos iškris skanėstas.
  • Jei trečias etapas pavyksta, einama prie ketvirtojo, kurio metu aplink šėryklą įvairiu atstumu primėtoma nuorūkų ir stebima ar varna pradės jas keisti į maistą.

Kol kas projektas yra būtent bandymų stadijoje, tačiau panašu, kad yra nemažai potencialo, jog jis greitu metu bus pradėtas bandyti gatvėse. Idėjos autorių teigimu, netgi jei jiems šis projektas ir neišdegtų, svarbiausia, kad žmonės susimąstytų apie gatvių šiukšlinimą nuodingomis nuorūkomis.

Šaltinis: Crowdedcities.com

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai