6 patarimai, kaip sutaupyti laiko prižiūrint veją

sutiksite, jog vešli ir žaliuojanti veja ženkliai prisideda prie eksterjero plėtojimo ir suteikia jam papildomo žavesio. Visgi, vyrauja nuomonė, jog norint puoselėti dailią pievutę, tam reikia paskirti itin daug laiko ir įdėti daug pastangų. Tokį įsitikinimą pakeisite, jei savo kasdienybėje pritaikysite šiuos patarimus – jie leis greičiau ir efektyviau pasirūpinti savo veja.

1. Pasirūpinkite kokybiška sodo technika. Tai pats svarbiausias dalykas, padėsiantis sutaupyti Jūsų brangaus laiko. Nenustebinsime pasakydami, kad visa ši technika yra pritaikyta skirtingoms veikloms: ypatingai dideliems plotams ypač praverčia sodo traktoriukaisunkiau pasiekiamoms vietoms reikia trimerių, o visais kitais atvejais pasitarnauja įprastos žoliapjovės.

Logiška, jog bandydami su žoliapjove apipjauti patvorius ar siauras vietas aplink krūmelius, užtruksite kur kas ilgiau nei darydami tai su trimeriu, tad pirmiausia įsivertinkite savo poreikius ir tuomet ieškokite atitinkamos technikos.

2. Žolę pjaukite dažniau. Nors gali pasirodyti priešingai, tačiau žolę pjaudami dažniau, iš tiesų jos priežiūrai skirsite kur kas mažiau savo laiko. Taip yra dėl to, jog per trumpesnį laikotarpį Jūsų veja nespės taip greit užaugti ir vietoj to, kad tą pačią vietą pjautumėte tris kartus, apsieisite ir su vienu. Be to, ir žolės nupjausite mažiau – tai ypač aktualu tiems, kurie naudoja vejapjoves su žolės surinkimo talpomis.

3. Įsigykite laistymo sistemą. Itin karštomis vasaros dienomis (kurių, panašu, šiemet tikrai netruks), be žolės laistymo tikrai neapsieisite, tačiau dėl to nusiminti nevertėtų – dabar galima rasti alternatyvų, leidžiančių šį darbą atlikti efektyviau. Vienas iš jų yra laistymo sistemos, padėsiančios pamiršti bet kokius vejos laistymo vargus – net ir išsiruošę atostogauti galėsite būti tikri, kad Jūsų veja bus deramai pasirūpinta!

4. Nepamirškite aeruoti vejos. Šį darbą reikės atlikti tik vieną ar du kartus per metus, tačiau jo nauda mėgausitės visą sezoną. Aeravimas suteikia galimybę vejai geriau „kvėpuoti“, todėl žolė lengviau pasisavina tiek vandenį, tiek bet kokias kitas naudingas medžiagas – tai galiausiai atsispindi ir jos išvaizdoje. Jei šiek tiek padirbėsite ne sezono metu, vėliau išvengsite didesnių rūpesčių – tai pakankamai svarus argumentas.

5. Neraukite piktžolių – verčiau jas purkškite. Jei visgi nepavyko apsaugoti vejos nuo piktžolių, nesistenkite visų jų išrauti rankomis: taip ne tik sugaišite daugiau laiko, bet ir nepasieksite efektyvių rezultatų. Norint su piktžolėmis atsisveikinti visam laikui, reikia ieškoti ilgalaikių sprendimų – jei pasitelksite atitinkamas jų šalinimo priemones ir veją tiesiog nupurkšite, procesas bus ir spartesnis, ir sėkmingesnis.

6. Tręškite veją. Ne paslaptis, kad prevencijai reikia skirti mažiau laiko nei gydymui – tą patį galima pasakyti ir apie Jūsų vejos priežiūrą. Net ir tuomet, jei ji atrodo sveika ir nepažeista, bent jau kartais vertėtų žolę patręšti ir suteikti jai dar daugiau naudingų medžiagų – jei nuoširdžiai tai darysite, ir ateityje pavyks išvengti didesnių problemų. Gausų įvairių trąšų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvės asortimente.

Išbandę visus šiuos patarimus, netruksite pastebėti, kad vejos priežiūrai dėmesio reikia skirti mažiau, tačiau rezultatai dėl to nei kiek nesuprastėja. Svarbiausia visus darbus daryti tikslingai – tuomet sėkmė bus garantuota!

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *