6 patarimai, kaip sutaupyti laiko prižiūrint veją

sutiksite, jog vešli ir žaliuojanti veja ženkliai prisideda prie eksterjero plėtojimo ir suteikia jam papildomo žavesio. Visgi, vyrauja nuomonė, jog norint puoselėti dailią pievutę, tam reikia paskirti itin daug laiko ir įdėti daug pastangų. Tokį įsitikinimą pakeisite, jei savo kasdienybėje pritaikysite šiuos patarimus – jie leis greičiau ir efektyviau pasirūpinti savo veja.

1. Pasirūpinkite kokybiška sodo technika. Tai pats svarbiausias dalykas, padėsiantis sutaupyti Jūsų brangaus laiko. Nenustebinsime pasakydami, kad visa ši technika yra pritaikyta skirtingoms veikloms: ypatingai dideliems plotams ypač praverčia sodo traktoriukaisunkiau pasiekiamoms vietoms reikia trimerių, o visais kitais atvejais pasitarnauja įprastos žoliapjovės.

Logiška, jog bandydami su žoliapjove apipjauti patvorius ar siauras vietas aplink krūmelius, užtruksite kur kas ilgiau nei darydami tai su trimeriu, tad pirmiausia įsivertinkite savo poreikius ir tuomet ieškokite atitinkamos technikos.

2. Žolę pjaukite dažniau. Nors gali pasirodyti priešingai, tačiau žolę pjaudami dažniau, iš tiesų jos priežiūrai skirsite kur kas mažiau savo laiko. Taip yra dėl to, jog per trumpesnį laikotarpį Jūsų veja nespės taip greit užaugti ir vietoj to, kad tą pačią vietą pjautumėte tris kartus, apsieisite ir su vienu. Be to, ir žolės nupjausite mažiau – tai ypač aktualu tiems, kurie naudoja vejapjoves su žolės surinkimo talpomis.

3. Įsigykite laistymo sistemą. Itin karštomis vasaros dienomis (kurių, panašu, šiemet tikrai netruks), be žolės laistymo tikrai neapsieisite, tačiau dėl to nusiminti nevertėtų – dabar galima rasti alternatyvų, leidžiančių šį darbą atlikti efektyviau. Vienas iš jų yra laistymo sistemos, padėsiančios pamiršti bet kokius vejos laistymo vargus – net ir išsiruošę atostogauti galėsite būti tikri, kad Jūsų veja bus deramai pasirūpinta!

4. Nepamirškite aeruoti vejos. Šį darbą reikės atlikti tik vieną ar du kartus per metus, tačiau jo nauda mėgausitės visą sezoną. Aeravimas suteikia galimybę vejai geriau „kvėpuoti“, todėl žolė lengviau pasisavina tiek vandenį, tiek bet kokias kitas naudingas medžiagas – tai galiausiai atsispindi ir jos išvaizdoje. Jei šiek tiek padirbėsite ne sezono metu, vėliau išvengsite didesnių rūpesčių – tai pakankamai svarus argumentas.

5. Neraukite piktžolių – verčiau jas purkškite. Jei visgi nepavyko apsaugoti vejos nuo piktžolių, nesistenkite visų jų išrauti rankomis: taip ne tik sugaišite daugiau laiko, bet ir nepasieksite efektyvių rezultatų. Norint su piktžolėmis atsisveikinti visam laikui, reikia ieškoti ilgalaikių sprendimų – jei pasitelksite atitinkamas jų šalinimo priemones ir veją tiesiog nupurkšite, procesas bus ir spartesnis, ir sėkmingesnis.

6. Tręškite veją. Ne paslaptis, kad prevencijai reikia skirti mažiau laiko nei gydymui – tą patį galima pasakyti ir apie Jūsų vejos priežiūrą. Net ir tuomet, jei ji atrodo sveika ir nepažeista, bent jau kartais vertėtų žolę patręšti ir suteikti jai dar daugiau naudingų medžiagų – jei nuoširdžiai tai darysite, ir ateityje pavyks išvengti didesnių problemų. Gausų įvairių trąšų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvės asortimente.

Išbandę visus šiuos patarimus, netruksite pastebėti, kad vejos priežiūrai dėmesio reikia skirti mažiau, tačiau rezultatai dėl to nei kiek nesuprastėja. Svarbiausia visus darbus daryti tikslingai – tuomet sėkmė bus garantuota!

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai