24 neįtikėtini faktai

Kinija per 2013-2014 metus sunaudojo daugiau cemento, nei JAV per visą XX amžių.

Dinozaurų garsai filme „Jūros periodo parkas“ iš tiesų yra įrašyti besiporuojančių vėžlių balsai.

Pasaulyje daugiau skulptūrų, vaizduojančių liūtus, nei iš tiesų yra gyvų liūtų.

Lipdukai, kurie klijuojami ant vaisių, parduodamų prekybos centruose, pagal įstatymus turi būti valgomi ir nekenksmingi.

Ilgiausias laikas tarp dviejų dvynių gimimo yra 87 dienos.

Venera yra vienintelė saulės sistemos planeta, kuri sukasi pagal laikrodžio rodyklę.

„Sphenopalatine ganglioneuralgia“ yra mokslinis pavadinimas tam dalykui, kurį mes vadiname „smegenų užšalimu“ per greitai pavalgius ledų.

Smegenys į alkoholio poveikį sureaguoja per 6 minutes.

Bulvės turi daugiau chromosomų nei žmonės.

Diena Veneroje ilgesnė nei metai.

Interneto greitis NASA biure yra 91 Gb per sekundę. Tai 2000 kartų greitesnis internetas nei vidutinio amerikiečio namuose.

Statistinis pieštukas gali nubrėžti 56 kilometrų igio liniją.

Kątik gimę mes turime tik dvi baimes – kritimo ir triukšmo. Visos kitos baimės išsivysto su laiku.

Botsvanoje ūkininkai ant karvių užpakalių nupiešia akis, kad apgautų liūtus ir šie negalėtų užpulti karvių iš nugaros.

XVII amžiuje galėjai gauti nemokamą bilietą patekti į Londono zoologijos sodą jei atneši katę ar šunį, kurį būtų galima sušerti liūtams.

Mirti per gimtadienį yra 14% didesnė tikimybė nei bet kurią kitą dieną.

Flamingai gali gerti beveik virimo temperatūros vandenį.

Arbatinį šaukštelį medaus surinkti reikia viso 12 bičių gyvenimo.

Leonardo da Vinči gebėjo vienu metu rašyti su viena ranka, o su kita ranka piešti.

Antrojo pasaulinio karo metais britų kariai gaudavo 3 tualetinio popieriaus lapelius, kai tuo tarpu amerikiečių kariai – 22.

Vidutinis žmogus per gyvenimą pagamina 25 tūkst. litrų seilių, o to pakaktų 2 baseinams pripildyti.

Yra tiek daug obuolių rūšių, kad jei norėtumėt išragauti visus, 20 metų kasdien turėtumėte paragauti po naują rūšį.

Steve Jobs pasirinko „Apple“ pavadinimą nes norėjo, kad jo įmonė telefonų knygoje būtų prieš „Atari“.

Šerloko Holmso knygų autorius Seras Arturas Konanas Doilis iš kalėjimo išlaisvino du neteisingai apkaltintus vyrus, kai išsprendė jų bylas ir įrodė nekaltumą.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai