13 faktų apie fotografiją

Pirmoji skaitmeninė kamera buvo sukurta 1975 metais Styveno Sassono, kuris tuo metu dirbo kompanijoje Kodak.

Nors dabar skaitmeninės kameros įprastai yra lengvesnės už veidrodinius fotoaparatus, pirmoji tokia kamera svėrė net 4 kartus daugiau nei šiandieniniai veidrodiniai fotoaparatai. O jei tiksliau – 3,5 kg.

Manoma, kad pasaulyje per metus padaroma virš 1 trilijono nuotraukų. Vien į Instagram socialinį tinklą kasdien įkeliama 95 milijonai nuotraukų, o į Facebook – 300 milijonų.

Pirmoji spalvota nuotrauka buvo padaryta 1861 metais Thomaso Suttono.

Laikoma, kad pirmasis momentinis fotoaparatas buvo sukurtas 1948 metais amerikos mokslininko Edwino Lando. Šis sukūrė fotoaparatą, pavadinimu „95 Land Camera“. Dar kitaip žinomą kaip pirmąjį Polaroid’ą.

Nors Polaroid momentiniai fotoaparatai laikomi šios fotografijos rūšies pionieriais, dabar rinkoje dominuoja Fujifilm, kuri išstūmė Polaroid iš ilgą laiką laikytos tvirtos pozicijos.

Brangiausiai kada nors parduota nuotrauka pasaulyje buvo padaryta vokiečių fotografo Andreaso Gursky. 1999 metais nufotografuotos Reino upės nuotrauka, pavadinimu „Rhein II“, 2011 metais aukcione buvo parduota už 4,338,500 milijonus JAV dolerių.

Kodak pavadinimas visiškai nieko nereiškia. Dauguma gamintojų kurdami produktą siekia jam suteikti stiprų pavadinimą, kuris simbolizuoja kokius nors dievus ar kitus dalykus. Tačiau Kodak įkūrėjas patvirtino, kad Kodak pavadinimas visiškai nieko nereiškia. Jis pasirinko rokį pavadinimą, nes jo pradžioje esanti raidė „K“ skamba labai stipriai.

Seniausia išlikusi nuotrauka skaičiuoja beveik 200 metų. Pirmoji iki šių dienų išlikusi nuotrauka 1826 metais buvo padaryta Josepho Niepce. Ir jos pavadinimas yra „vaizdas pro langą“. Ją padaryti užtruko 8 valandas.

Kameros, kurios užfiksavo pirmuosius žingsnius mėnulyje, ten ir buvo paliktos iki šių dienų. Jos buvo gana sunkios, tad astronautams buvo nurodyta jas palikti mėnulyje, o vietoj jų į raketą pasiimti mėnulio uolienų pavyzdžių.

Daugumoje XIX amžiuje darytų nuotraukų buvo fiksuojami mirę žmonės. Taip buvo siekiama išsaugoti prisiminimus apie juos.

Manoma, kad daugiausiai kartų žmonių matyta nuotrauka yra standartinėje „Windows XP“ ekrano užsklandoje matoma pieva, kurią 1996 metais užfiksavo Charles O’Rear. Beje, nuotraukos autorius nei kiek nuo to nepraturtėjo. Microsoft nusipirko šią nuotrauką iš vienos nuotraukomis prekiaujančios svetainės vos už kelis dolerius.

Senovinėse nuotraukose žmonės retai kada šypsosi, nes tokias nuotraukas reikėdavo daryti valandų valandas. Kartais žmonės nuotraukoje turėdavo nejudėdami išstovėti po kelias valandas, nes tiek trukdavo nuotraukos išlaikymas, tad nieko nuostabaus, kad retas kuris pajėgdavo tiek laiko šypsotis.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai