13 faktų apie fotografiją

Pirmoji skaitmeninė kamera buvo sukurta 1975 metais Styveno Sassono, kuris tuo metu dirbo kompanijoje Kodak.

Nors dabar skaitmeninės kameros įprastai yra lengvesnės už veidrodinius fotoaparatus, pirmoji tokia kamera svėrė net 4 kartus daugiau nei šiandieniniai veidrodiniai fotoaparatai. O jei tiksliau – 3,5 kg.

Manoma, kad pasaulyje per metus padaroma virš 1 trilijono nuotraukų. Vien į Instagram socialinį tinklą kasdien įkeliama 95 milijonai nuotraukų, o į Facebook – 300 milijonų.

Pirmoji spalvota nuotrauka buvo padaryta 1861 metais Thomaso Suttono.

Laikoma, kad pirmasis momentinis fotoaparatas buvo sukurtas 1948 metais amerikos mokslininko Edwino Lando. Šis sukūrė fotoaparatą, pavadinimu „95 Land Camera“. Dar kitaip žinomą kaip pirmąjį Polaroid’ą.

Nors Polaroid momentiniai fotoaparatai laikomi šios fotografijos rūšies pionieriais, dabar rinkoje dominuoja Fujifilm, kuri išstūmė Polaroid iš ilgą laiką laikytos tvirtos pozicijos.

Brangiausiai kada nors parduota nuotrauka pasaulyje buvo padaryta vokiečių fotografo Andreaso Gursky. 1999 metais nufotografuotos Reino upės nuotrauka, pavadinimu „Rhein II“, 2011 metais aukcione buvo parduota už 4,338,500 milijonus JAV dolerių.

Kodak pavadinimas visiškai nieko nereiškia. Dauguma gamintojų kurdami produktą siekia jam suteikti stiprų pavadinimą, kuris simbolizuoja kokius nors dievus ar kitus dalykus. Tačiau Kodak įkūrėjas patvirtino, kad Kodak pavadinimas visiškai nieko nereiškia. Jis pasirinko rokį pavadinimą, nes jo pradžioje esanti raidė „K“ skamba labai stipriai.

Seniausia išlikusi nuotrauka skaičiuoja beveik 200 metų. Pirmoji iki šių dienų išlikusi nuotrauka 1826 metais buvo padaryta Josepho Niepce. Ir jos pavadinimas yra „vaizdas pro langą“. Ją padaryti užtruko 8 valandas.

Kameros, kurios užfiksavo pirmuosius žingsnius mėnulyje, ten ir buvo paliktos iki šių dienų. Jos buvo gana sunkios, tad astronautams buvo nurodyta jas palikti mėnulyje, o vietoj jų į raketą pasiimti mėnulio uolienų pavyzdžių.

Daugumoje XIX amžiuje darytų nuotraukų buvo fiksuojami mirę žmonės. Taip buvo siekiama išsaugoti prisiminimus apie juos.

Manoma, kad daugiausiai kartų žmonių matyta nuotrauka yra standartinėje „Windows XP“ ekrano užsklandoje matoma pieva, kurią 1996 metais užfiksavo Charles O’Rear. Beje, nuotraukos autorius nei kiek nuo to nepraturtėjo. Microsoft nusipirko šią nuotrauką iš vienos nuotraukomis prekiaujančios svetainės vos už kelis dolerius.

Senovinėse nuotraukose žmonės retai kada šypsosi, nes tokias nuotraukas reikėdavo daryti valandų valandas. Kartais žmonės nuotraukoje turėdavo nejudėdami išstovėti po kelias valandas, nes tiek trukdavo nuotraukos išlaikymas, tad nieko nuostabaus, kad retas kuris pajėgdavo tiek laiko šypsotis.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *