Nagoro – miestelis, kuriame gyvena lėlės

leliu-miestas

Kai Japonijos menininkė Ayano Tsukimi po 11 metų pertraukos grįžo į savo gimtąjį miestelį, tai nebebuvo ta vieta, kuri išliko prisiminimuose. Miestelis beveik visiškai buvo išmiręs, o gatvės ištuštėję, tad moteris nusprendė atstatyti populiaciją labai originaliu būdu – siūdama lėles. Žmogaus dydžio lėlių Nagoro miestelyje galima rasti visur – ant suoliukų, namų kiemuose, fermose ir netgi apleistoje mokykloje. Įdomiausia tai, kad kiekviena lėlė pasiūta pagal tikrą, kadaise čia gyvenusį žmogų. Per 10 metų miestelyje atsirado jau 350 lėlių.

leliu-miestas2

Kadaise Nagoro miestelyje veikė gamykla, kuri darbu aprūpino beveik visus miestelio gyventojus. Tačiau prieš keletą metų nuspręsta ją perkelti į didesnį miestą, natūralu, kad dėl to žmonės pradėjo palikti savo namus. Dabar Nagoro gyvena vos 37 gyventojai ir 10 kartų daugiau lėlių.

Dažniausiai Tsukimi lėles daro pagal mirusių žmonų atvaizdus. „Kai aš darau mirusio žmogaus lėlę, įsivaizduoju, kad jis yra gyvas ir sveikas. Lėlės yra tarsi mano vaikai“, – pasakojo menininkė, kuri iki sugrįžtanti į gimtąjį miestelį nė nežinojo turinti talentą siūti lėles.

leliu-miestas3

Tiesa, ne visus tokie menininkės kūriniai žavi, kai kuriems gyventojams lėlės kelia šiurpą ir negerus prisiminimus apie žmones, kurie jau paliko šį pasaulį. Tačiau vis dėlto, panašu, kad Tsukimi dar ilgai turės darbo, mat jos pagamintos lėlės lauke išbūna iki 3 metų, o tada jas reikia gaminti iš naujo.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *