14 įdomių faktų apie LEGO

LEGO yra daniškas žaislas. Jo pavadinimas kilo iš žodžių junginio „leg godt“, kas reiškia „žaisk gerai“. Dabar visame pasaulyje parduota daugiau nei 300 milijardų LEGO kaladėlių.

Pirmasis Google serveris buvo sukonstruotas iš LEGO kaladėlių.

LEGO gamykla Danijoje yra taip smarkiai automatizuota, kad kai tu nusiperki naują LEGO rinkinį ir atidarai dėžutę gali būti tikras, jok tu pirmasis žmogus, pamatęs šias kaladėles.

LEGO kasmet pagamina per 300 milijonų padangų savo žaislinėms mašinėlėms ir toks įspūdingas skaičius šiai žaislų gamintojai leidžia puikuotis pirmoje daugiausiai padangų pagaminančių kompanijų sąrašo vietoje.

Vos 18 iš 1 mln. LEGO detalių būna brokuotos. Šiems žaislams gaminti naudojamos formos veikia 2 tūkstantųjų milimetro tikslumu. Kompanija turi itin aukštus standartus ir pakeičia bet kokią su defektu pagamintą detalę.

LEGO kaladėlių standartas buvo užpatentuotas 1958 metais. Tai reiškia, kad netgi jei turėsite vieną kaladėlę, pagaminta 1958 metais, o kitą 2021-aisiais, jos kuo puikiausiai susijungs. Standartas per 63 metus nepasikeitė – kiekviena naujai pagaminta kaladėlė turi susijungti su bet kuria anksčiau pagaminta.

LEGO DUPLO kaladėlės yra lygiai 8 kartus didesnės nei originaliosios LEGO kaladėlės.

LEGO žmonių figūrėlės buvo pradėtos gaminti tik 1975 metais ir pirmus trejus metus jos neturėjo nei veido išraiškų, nei judančių rankų bei kojų.

86% LEGO figurėlių yra vyriškos lyties.

2009 metais lietuviams puikiai žinomas vienas iš „Aukščiausios pavaros“ vedėjų James May pastatė realaus dydžio namą iš LEGO plytų. Namas netgi turėjo veikiantį tualetą ir dušą.

Per valandą pagaminama apie 5 milijonai LEGO kaladėlių.

Kiekvieną sekundę pasaulyje parduodami 7 LEGO rinkiniai. Kalėdų laikotarpiu šis skaičius išauga iki 28 rinkinių per sekundę.

Nėra LEGO rinkinių, kurie vaizduotų karą ar kariuomenę. Taip yra todėl, kad LEGO kūrėjas Ole Kirk Chritiansen manė, jog karas nėra tas dalykas, su kuriuo turėtų žaisti vaikai.

Viena LEGO kaladėlė gali išlaikyti 432 kilogramų svorį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. kiek daug džiaugsmo mums suteikia dėžės, nepagalvojot?:D lego dėžė vaikystėje, siuntinio dėžė užaugus..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai