14 įdomių faktų apie LEGO

LEGO yra daniškas žaislas. Jo pavadinimas kilo iš žodžių junginio „leg godt“, kas reiškia „žaisk gerai“. Dabar visame pasaulyje parduota daugiau nei 300 milijardų LEGO kaladėlių.

Pirmasis Google serveris buvo sukonstruotas iš LEGO kaladėlių.

LEGO gamykla Danijoje yra taip smarkiai automatizuota, kad kai tu nusiperki naują LEGO rinkinį ir atidarai dėžutę gali būti tikras, jok tu pirmasis žmogus, pamatęs šias kaladėles.

LEGO kasmet pagamina per 300 milijonų padangų savo žaislinėms mašinėlėms ir toks įspūdingas skaičius šiai žaislų gamintojai leidžia puikuotis pirmoje daugiausiai padangų pagaminančių kompanijų sąrašo vietoje.

Vos 18 iš 1 mln. LEGO detalių būna brokuotos. Šiems žaislams gaminti naudojamos formos veikia 2 tūkstantųjų milimetro tikslumu. Kompanija turi itin aukštus standartus ir pakeičia bet kokią su defektu pagamintą detalę.

LEGO kaladėlių standartas buvo užpatentuotas 1958 metais. Tai reiškia, kad netgi jei turėsite vieną kaladėlę, pagaminta 1958 metais, o kitą 2021-aisiais, jos kuo puikiausiai susijungs. Standartas per 63 metus nepasikeitė – kiekviena naujai pagaminta kaladėlė turi susijungti su bet kuria anksčiau pagaminta.

LEGO DUPLO kaladėlės yra lygiai 8 kartus didesnės nei originaliosios LEGO kaladėlės.

LEGO žmonių figūrėlės buvo pradėtos gaminti tik 1975 metais ir pirmus trejus metus jos neturėjo nei veido išraiškų, nei judančių rankų bei kojų.

86% LEGO figurėlių yra vyriškos lyties.

2009 metais lietuviams puikiai žinomas vienas iš „Aukščiausios pavaros“ vedėjų James May pastatė realaus dydžio namą iš LEGO plytų. Namas netgi turėjo veikiantį tualetą ir dušą.

Per valandą pagaminama apie 5 milijonai LEGO kaladėlių.

Kiekvieną sekundę pasaulyje parduodami 7 LEGO rinkiniai. Kalėdų laikotarpiu šis skaičius išauga iki 28 rinkinių per sekundę.

Nėra LEGO rinkinių, kurie vaizduotų karą ar kariuomenę. Taip yra todėl, kad LEGO kūrėjas Ole Kirk Chritiansen manė, jog karas nėra tas dalykas, su kuriuo turėtų žaisti vaikai.

Viena LEGO kaladėlė gali išlaikyti 432 kilogramų svorį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. kiek daug džiaugsmo mums suteikia dėžės, nepagalvojot?:D lego dėžė vaikystėje, siuntinio dėžė užaugus..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *