Įdomūs faktai apie Titaniką

Pastatyti Titaniko laivą prireikė 7,5 mln. JAV dolerių. Pastatyti filmą apie Titaniką prireikė 200 mln. JAV dolerių.

3 šunys išgyveno Titaniko skendimą. Visi jie buvo iš pirmosios klasės.

Robert Ballard – žmogus, atradęs nuskendusį Titaniką, buvo finansuojamas JAV karinio jūrų laivyno, nes šie norėjo, kad Robertas pirmiausia surastų du nuskendusius jų branduolinius povandeninius laivus.

Nuo smūgio į ledkalnį Titanikas į vandenyno dugną nugrimzdo po 2 valandas ir 40 minučių.

14 metų prieš Titaniko katastrofą buvo parašyta pranašiška knyga – „The Wreck of the Titan“, kurioje pasakojama apie nenuskandinamą laivą, susidūrusi su ledkalniu. Jame, taip pat kaip ir tikrajame Titanike, trūko gelbėjimosi valčių.

Filme „Titanikas“ Džekas pasakojo Roze apie savo žvejybą Wissota ežere Viskonsine. Įdomu tai, kad šis ežeras tuomet, kai nuskendo Titanikas, dar nė nebuvo susiformavęs.

Titaniko įgūlos narys William Murdoch, kuris filme nušauna keleivį ir po to pats nusižudo, iš tiesų buvo vienas to vakaro didvyrių, bandžiusių keleiviais užpildyti kaip įmanoma daugiau valčių ir pats nuskendęs kartu su laivu.

Titanikas jo kūrėjų niekada nebuvo vadinamas „nenuskandinamu“, šie yra pasakę apie laivą – „praktiškai nenuskandinamas“. Kas, iš esmės, palieka vietos sveikoms abejonėms.

Pirmosios klasės keleiviai galėjo mėgautis tuo laikotarpiu gana retais malonumais laivuose: skvošo aikštele, turkiška vonia, sporto sale, kirpykla ir netgi baseinu.

Laive buvo 20 gelbėjimosi valčių, kurios galėjo talpinti 1178 žmones. Bendra laivo talpa buvo 3320 žmonių.

Viso su Titaniku nuskendo 1503 žmonės: 815 keleivių ir 688 įgūlos nariai.

Tik 3 iš keturių Titaniko kaminų veikė. Ketvirtasis buvo sumontuotas tik dėl geresnio estetinio vaizdo.

Titaniko paleidimą iš gamyklos į jūrą stebėjo apie 100 tūkst. žmonių.

Per dieną Titanike buvo sudeginama po 825 tonos anglių.

Pirmojoje į vandenį nuleistoje gelbėjimosi valtyje buvo vos 20 žmonių, nors joje galėjo tilpti 60 žmonių.

Visiems 706-iems trečiosios klasės keleiviams laive buvo įrengtos vos dvi vonios.

Įvykių chronologija:

  • 1912 balandžio 2 d.: Pirmieji Titaniko bandymai vandenyje
  • 12:15, 1912 balandžio 10 d.: Išplaukė iš Sautamptono uosto į savo pirmąją kelionę Niujorko link per Šerbūrą (Prancūzija) ir Kvinstauną (Airija)
  • 18:35, 1912 balandžio 10 d.: Atvyko į Šerbūrą
  • 20:10, 1912 balandžio 10 d.: Išvyko iš Šerbūro
  • 11:30, 1912 balandžio 11 d.: Atvyko į Kvinstauną
  • 13:30, 1912 balandžio 11 d.: Išvyko iš Kvinstauno
  • 09:00, 1912 balandžio 14 d.: Gautas įspėjimas iš laivo Caronia apie pavojingą ledkalnį
  • 23:40, 1912 balandžio 14 d.: Susidūrimas su ledkalniu
  • 00:45, 1912 balandžio 15 d.: Pirmasis pagalbos prašymo išsiuntimas arčiausiai esantiems laivams
  • 02:10, 1912 balandžio 15 d.: Paskutinis iš Titaniko išsiųstas pagalbos prašymas
  • 02:20, 1912 balandžio 15 d.: Titanikas nuskęsta
  • 04:10, 1912 balandžio 15 d.: Laivas Carpathia atskuba į pagalbą ir priima pirmąją gelėbjimosi valtį su keleiviais
  • 21:25, 1912 balandžio 18 d.: Carpathia prisišvartuoja Niujorke
  • 1985 rugsėjo 1 d.: Atrandamas nuskendęs Titanikas
Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai