10 įdomių faktų apie Audi

„Audi„ pradžių pradžia galima laikyti 1909 metus, kuomet August Horch Vokietijoje įkūrė kompaniją „August Horch Automobilwerke“.

Kompanijos įkūrėjo pavardė išvertus iš vokiečių kalbos reiškia „girdėti, klausyti“, atitinkamai lotyniškai tai pasakoma žodžiu „Audi“, būtent taip ir gimė šis pavadinimas, o kompanija netrukus po jos įkūrimo pervadinta į „Audi Automobilwerke“.

Keturi žiedai ant automobilio reiškia keturių kompanijų susijungimą: „Audi“, „Horch“, „DKW“ ir „Wanderer“.

„Audi“ buvo pirmoji automobilių gamintoja, 1938 metais pradėjusi daryti avarijos testus. Tiesa, jei dabar esame įpratę, kad naujuose automobiliuose testų metu sėdi manekenai, o visur būna krūva sensorių, tai anais laikais viskas buvo daroma paprasčiau – automobilis pastatomas ant kalno, įjungiama neutrali pavara ir šis, stebint miniai žiūrovų, paleidžiamas nuo kalno. Pirmasis tai patyrė „Audi F7“ modelis.

„Audi R10 TDI“ automobilis 2006 metais tapo pirmuoju dyzeliniu automobiliu, laimėjusiu Le Mano lenktynes.

2012 metais tas pačias lenktynes „Audi“ pirmą kartą sugebėjo laimėti ir su hibridiniu automobiliu.

Tarptautinis Olimpinis komitetas 1995 metais buvo padavęs „Audi“ į teismą dėl žiedų naudojimo savo logotipe, tačiau nieko nepešė.

„Audi RS“ modelis gimė iš sąjungos su „Porsche“. Ant kai kurių pirmųjų automobilių detalių netgi buvo galima rasti „Porsche“ logotipus.

Geriausiai parduodamas „Audi“ modelis yra „Audi A4“. Nuo 1994 iki 2019 metų šio modelio parduota virš 7,5 mln. vienetų.

Prie „Audi R8“ linijos dirba tik patys geriausi „Audi“ inžinieriai ir surinkėjai. Šį modelį sudaro 5000 skirtingų komponentų, o pilnai surinkti vieną automobilį trunka 70 valandų. Dauguma šių darbuotojų vadinami „žilaplaukiais“, mat beveik visi jie kompanijoje dirba ilgus metus ir jau senai yra pražilę.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *