Japonijos miestelio gyventojai tikisi 2020-aisiais į sąvartynus nebeišmesti nei vienos šiukšlės

miestas-be-siuksliu

Esame ne kartą girdėję istorijas apie žmones iš viso pasaulio, kurie stengiasi neišmesti į šiukšlyną nei vienos šiukšlės ir viską kompostuoja arba atiduoda perdirbimui. Tačiau dar nebuvo taip, kad tokiam kruopščiam žygdarbiui ryžtųsi visas miestas. Ir vis dėlto, Kamikatsu miestelis, esantis Japonijoje, turi didelių užmojų. 2020-aisiais miesto gyventojai planuoja į sąvartynus nebeišmesti nei vienos šiukšlės.

Kamikatsu mieste jau dabar nėra nei vieno šiukšles renkančio sunkvežimio. Gyventojai šiukšles rūšiuoja į 34 kategorijas ir jas atiduoda į perdirbimo centrą, kur šiukšlės dar kartą patikrinamos ir perdirbamos. Netgi popierius čia yra rūšiuojamas į laikraštinį, žurnalų, skrajučių popierių bei kartoną. Plastikiniai butelių kamšteliai bei patys buteliai irgi turi būti atskiruose konteineriuose.

miestas-be-siuksliu2

Žinoma, gyventojai visa tai daro ne vien iš geros valios gamtai. Išrūšiuotos šiukšlės čia pat yra perdirbamos ir iš jų pagaminami nauji produktai, kurių galima nemokamai įsigyti atnešus tam tikrą kiekį vienokios ar kitokios rūšies šiukšlių.

Jau dabar 1,7 tūkst. gyventojų miestelis perdirba 80% visų atliekų ir turi ambicingų planų iki 2020-ųjų perdirbti visus 100%. Tokį gyvenimo būdą miestelėnai propaguoja jau nuo 2003-iųjų.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. eurobiuras.lt parašė:

    Kiekviena šalis turėtų to siekti. Mes įmonėje pamatėme, kiek daug sugadinto popieriaus iš juodraščių, nepavykusių projektų, tad įsigijome dokumentų naikinimo aparatus, nes tikrai daug šiukšlių per savaitę visame biure susikaupdavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *