12 faktų apie keistenybių kupiną Japoniją

Mokslo metai Japonijoje prasideda balandžio mėnesį. Įdomu tai, kad kiekvienais metais moksleiviai yra iš naujo paskirstomi į klases. Taip siekiama, kad vaikai susipažintų su kuo daugiau kitų vaikų ir lavintų savo komunikacijos įgūdžius.

Japonijoje įprasti seniai besmegeniai daromi iš dviejų apskritimų, o ne trijų, kaip įprasta pas mus.

Japonijoje Kalėdų simbolis yra ne Kalėdų Senelis, o „KFC“ greito maisto tinklo įkūrėjas Colonelis Sandersas. Kūčių vakarą japonams įprasta eiti vakarieniauti į KFC restoraną ir valgyti vištienos sparnelius. O naujų metų vakarą šie restoranai tokie populiarūs, kad norint rasti vietą juose, staliuką rezervuoti reikia bent prieš porą mėnesių.

Japonijoje įprasta vietoje parašo naudoti štampą. Tokius štampus japonai gali įsigyti bet kurioje parduotuvėje.

Japoniškas etiketas prie stalo yra gana sudėtingas, tad štai ką turėtumėte žinoti: kai jums patiekia maistą, negalite judinti lėkštės iki kol visko nesuvalgysite, negalima į lėkštę įdėti prakąsto maisto, negalima besti į maistą, negalima pačiam įsipilti atsigerti. Vis dėlto, jei mėgstate valgydamas čepsėti, tai galite daryti drąsai ir japonai tai priims kaip komplimentą, kad maistas yra skanus.

Japonijoje pirmenybė teikiama ne moterims, o vyrams. Restorane visada pirmas maistą gaus vyras.

Bučiniai viešumoje yra egzotika. Japonai retai kada viešose erdvėse rodo savo jausmus ir paprastas bučinys čia jau turi erotišką reikšmę.

7% Japonijos vyrų yra vadinami „hikikomori“. Tai reiškia, kad vyras atsisako bet kokio socialinio bendravimo ir gyvena izoliuotą gyvenimą. Dažniausiai tokie vyrai yra bedarbiai ir išlaikomi tėvų.

Gatvės Japonijoje neturi pavadinimų, tik numerius.

Japonijoje galima įsivaikinti net suaugusį žmogų. Taip yra todėl, kad japonams labai svarbu kuo didesnė šeimos. Todėl vyrai gali įsivaikinti savo žmonos tėvus arba atvirkščiai. Kuo didesnė šeima, tuo mažesnius mokesčius moka jos nariai.

Japonai – ištikimi darbuotojai. Šioje šalyje nieko keisto, jei įsidarbinęs vienoje kompanijoje iškarto po mokslų, joje išdirbsi iki gyvenimo galo. Japonai dirba po 12-15 valandų per parą, tad kolegos jiems tampa kaip šeimos nariai ir japonams tiesiog pasidaro gėda išduoti juos dėl kito darbo.

Japonai depresiją slepia po šypsena. Nors turistai dažnai mato plačiai besišypsančius mielo veido japonus, tačiau šioje šalyje savižudybių ir vienišų žmonių skaičiai vieni didžiausių pasaulyje. Japonijoje netgi sakoma: „Šypsokis kol viduje kenti“. Nuo pat vaikystės Japonijos vaikai mokomi užgniaužti neigiamas emocijas savyje.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *