Įdomūs faktai apie fotoaparatus

Tarptautinis žodis kamera (camera) kilęs iš lotyniškos frazės „camera obscura“, kuri reiškia „tamsus kambarys“.

Seniausia nuotrauka, kurioje yra žmonių, padaryta 1838 metais Paryžiuje.

Pirmoji spalvota nuotrauka padaryta 1861 metais fiziko James Clark Maxwell.

Pirmasis masinės gamybos fotoaparatas buvo pristatytas 1888 metais fotografijos pionieriaus George Eastman. Taip gimė „Kodak“ firma, kuri 1976 metais užėmė 90% visos fotografijos rinkos.

Pirmoji skaitmeninė kamera pristatyta buvo taip pat „Kodak“ firmos. 1975 metais pristatyta kamera fotografavo tik juodai baltas nuotraukas, o nuotraukų raiška buvo vos 0.01 MP.

1986 metais „Kodak“ kooperavosi su „Canon“, kad pristatytų pirmąjį veidrodinį fotoaparatą. Pirmasis tokio tipo fotoaparatas darė 1.3 MP raiškos nuotraukas.

Ant mėnulio paviršiaus palikta 12 itin brangių kamerų, kuriomis astronautai fotografavo pirmuosius vaizdus mėnulyje, tačiau turėjo jas palikti, nes vietoj jų į žemę buvo nuspręsta pargabenti uolienų pavyzdžių.

Šiandien žmonės per dvi minutes padaro daugiau nuotraukų, nei visa žmonija padarė per visą XIX amžių.

Brangiausia kada nors parduota kamera yra 1923 metų gamybos „Leica O-Series“, kuri aukciono Vienoje metu parduota už 2,8 mln. dolerių.

Jei manote, kad fotografuoti kates tapo madinga tik atsiradus internetui, tai klystate. Vienas sėkmingiausių 1870-ųjų fotografų Harry Pointer susikrovė turtus fotografuodamas kates juokingose pozose.

Manoma, kad visame pasaulyje padaryta jau per 4 trilijonus nuotraukų.

Pirmasis momentinis fotoaparatas buvo sukurtas Edwin Land, geriau žinomo kaip „Polaroid“ įkūrėjo. Idėja pagaminti fotoaparatą, kurio nuotrauka galima džiaugtis tuojau pat, nelaukiant ryškinimo, jam kilo atostogų su dukra metu. 3 metų dukra po eilinės padarytos nuotraukos paklausė tėčio kodėl ji iškart negali matyti nuotraukos. Po šio klausimo Edwin pasinėrė į apmąstymus ir netrukus jam gimė idėja, kuri virto pirmuoju momentiniu fotoaparatu „Polaroid Land Model 95“, sukurtu 1948 metais.

Nors ilgą laiką „Polaroid“ buvo momentinių fotoaparatų monopolininkai, 90-aisiais savo fotoaparatų liniją pristatė „Fujifilm“. 2008 neatlaikę konkurencijos „Polaroid“ nusprendė nebegaminti momentinių fotoaparatų ir nuo to laiko „Fujifilm“ šioje srityje yra lyderiai. Tiesa, nesenai „Polaroid“ vėl pristatė atnaujintą fotoaparatų liniją.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

2 komentarai

  1. Koronas parašė:

    Retoki… oi retoki tavo straipsniai… ar tik RSS’as nedažnai atnaujinamas?

    • Administratorius parašė:

      Taip, retoki 🙂 Sunku skirti daug laiko dalykui (kad ir koks jis būtų malonus), kuris neneša beveik jokių pajamų 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai