Įdomūs faktai apie fotoaparatus

Tarptautinis žodis kamera (camera) kilęs iš lotyniškos frazės „camera obscura“, kuri reiškia „tamsus kambarys“.

Seniausia nuotrauka, kurioje yra žmonių, padaryta 1838 metais Paryžiuje.

Pirmoji spalvota nuotrauka padaryta 1861 metais fiziko James Clark Maxwell.

Pirmasis masinės gamybos fotoaparatas buvo pristatytas 1888 metais fotografijos pionieriaus George Eastman. Taip gimė „Kodak“ firma, kuri 1976 metais užėmė 90% visos fotografijos rinkos.

Pirmoji skaitmeninė kamera pristatyta buvo taip pat „Kodak“ firmos. 1975 metais pristatyta kamera fotografavo tik juodai baltas nuotraukas, o nuotraukų raiška buvo vos 0.01 MP.

1986 metais „Kodak“ kooperavosi su „Canon“, kad pristatytų pirmąjį veidrodinį fotoaparatą. Pirmasis tokio tipo fotoaparatas darė 1.3 MP raiškos nuotraukas.

Ant mėnulio paviršiaus palikta 12 itin brangių kamerų, kuriomis astronautai fotografavo pirmuosius vaizdus mėnulyje, tačiau turėjo jas palikti, nes vietoj jų į žemę buvo nuspręsta pargabenti uolienų pavyzdžių.

Šiandien žmonės per dvi minutes padaro daugiau nuotraukų, nei visa žmonija padarė per visą XIX amžių.

Brangiausia kada nors parduota kamera yra 1923 metų gamybos „Leica O-Series“, kuri aukciono Vienoje metu parduota už 2,8 mln. dolerių.

Jei manote, kad fotografuoti kates tapo madinga tik atsiradus internetui, tai klystate. Vienas sėkmingiausių 1870-ųjų fotografų Harry Pointer susikrovė turtus fotografuodamas kates juokingose pozose.

Manoma, kad visame pasaulyje padaryta jau per 4 trilijonus nuotraukų.

Pirmasis momentinis fotoaparatas buvo sukurtas Edwin Land, geriau žinomo kaip „Polaroid“ įkūrėjo. Idėja pagaminti fotoaparatą, kurio nuotrauka galima džiaugtis tuojau pat, nelaukiant ryškinimo, jam kilo atostogų su dukra metu. 3 metų dukra po eilinės padarytos nuotraukos paklausė tėčio kodėl ji iškart negali matyti nuotraukos. Po šio klausimo Edwin pasinėrė į apmąstymus ir netrukus jam gimė idėja, kuri virto pirmuoju momentiniu fotoaparatu „Polaroid Land Model 95“, sukurtu 1948 metais.

Nors ilgą laiką „Polaroid“ buvo momentinių fotoaparatų monopolininkai, 90-aisiais savo fotoaparatų liniją pristatė „Fujifilm“. 2008 neatlaikę konkurencijos „Polaroid“ nusprendė nebegaminti momentinių fotoaparatų ir nuo to laiko „Fujifilm“ šioje srityje yra lyderiai. Tiesa, nesenai „Polaroid“ vėl pristatė atnaujintą fotoaparatų liniją.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

2 komentarai

  1. Koronas parašė:

    Retoki… oi retoki tavo straipsniai… ar tik RSS’as nedažnai atnaujinamas?

    • Administratorius parašė:

      Taip, retoki 🙂 Sunku skirti daug laiko dalykui (kad ir koks jis būtų malonus), kuris neneša beveik jokių pajamų 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *