Įdomūs faktai apie Rubiko kubą

Rubiko kubą 1974 metais sukūrė vengras architektūros profesorius Ernõ Rubik.

Ernõ Rubik kubą sukūrė visai ne mąsiniam naudojimui. Pirminis jo tikslas buvo pasinaudojant kubu mokyti savo studentus trimatės dimensijos subtilybių.

Iš pradžių žaislas buvo vadinamas Bűvös Kocka, kas išvertus iš vengrų kalbos reiškia „magišką kubą“. Vėliau teises į šį žaislą nusipirko „Toy & Novelty“ kompanija ir pavadino jį Rubiko kubu.

Didžiausias iš tiesų veikiantis rubiko kubas yra 2x2x2 metrų dydžio.

Robotas, vardu Sub1, Rubiko kubą išsprendė per 0,887 sekundes.

Pirmasis Rubiko kubo sprendimo pasaulio čempionatas 1982 metais buvo surengtas Budapešte. Tada čempionui iš JAV kubą pavyko išspręsti per 22,95 sekundes.

Jei norite sudėti Rubiko kubą, pirmiausia apžiūrėkite jį ir įsidėmėkite centrinį kiekvienos pusės kavdratėlį. Būtent pagal jo spalvą ir dėliokite tos sienos likusius kvadratėlius.

Bet kurioje Rubiko kubo stadijoje jūs esate per ne daugiau nei 20 pasukimų iki jo išsprendimo.

iPhone telefonai, Hario Poterio knygos ir Rubiko kubas yra trys labiausiai pasaulyje parduodami produktai.

Standartinio 3x3x3 Rubiko kubo sudėjimo rekordas priklauso Max Park, kuris 2023 metais šį iššūkį įveikė per 3,13 sekundes.

2x2x2 Rubiko kubo sudėjimo rekordas priklauso lenkui Teodor Zajder, kuriam tai užtruko mažiau nei pusę sekundės – 0,43 sekundės.

4x4x4, 5x5x5, 6x6x6, 7x7x7 Rubiko kubų išsprendimo rekordai priklauso tam pačiam Max Park – per 16,79 sekundes išspręstas 4x4x4 kubas, per 32,60 sekundes išspręstas 5x5x5 kubas, per 59,74 sekundes išspręstas 6x6x6 kubas ir per 1 minutę bei 35,68 sekundes išspręstas 7x7x7 kubas.

Greičiausiai užrištoms akimis 3x3x3 kubą išsprendė Charlie Eggins, kuris tam užtruko 12,10 sekundžių.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai