Įdomūs faktai apie Japoniją
Japonijoje yra virš 80 tūkst. šimtamečių žmonių ir 82,8% jų yra moterys.
Japonija sudaryta iš 6852 salų, kurios susiformavo prieš 15 milijonų metų.
Japoniškų sakinių struktūrą yra kitokia nei lietuviškų. Pas mus įprasta struktūra yra: objektas-veiksmažodis-daiktavardis (pavyzdžiui: aš rašau žodžius). Pas japonus įprasta sakinio struktūra yra: objektas-daiktavardis-veiksmažodis (pavyzdžiui: aš žodžius rašau).
Nuo XII iki XIX amžiaus samurajai buvo itin gerbiama karių klasė Japonijoje. Jie netgi turėjo teisę nužudyti žmogų, pamynusį jų garbę. Taip pat garbės reikalu buvo laikoma nusižudyti, jei būdamas samurajumi pažeminai savo vadą.
Tradiciniuose japoniškuose namuose kambariai iškloti Tatami kilimėliais. Kilimėlio ilgis visada turi būti dvigubai didesnis už plotį. Priklausomai nuo regiono, kilimėlių dydžiai yra standartizuoti. Todėl neretai kalbant apie kambarius japonai jų dydį apibūdina įvardindami kiek Tatami kilimėlių reikia grindims iškloti.
Didžiausias pasaulyje jūros gėrybių turgus yra Tokijuje ir jis vadinasi Tsukiji. Turguje dirba daugiau nei 60 tūkst. žmonių, o jis atidaromas jau 3:00 valandą nakties.
Šliurpti valgant japoniškus makaronus – mandagu. Jei valgote garsiai, demonstruojate kaip mėgaujatės maistu.
Kalėdos Japonijoje asocijuojasi su KFC maistu. Skaičiuojama, kad 3,6 milijono japonų kasmet savo Kalėdinę vakarienę valgo KFC restoranuose, o staliukai ten rezervuojami likus kelioms savaitėms iki Kalėdų.
70% Japonijos dengia miškai ir kalnai, o ši teritorija netinkama žemdirbystei. Taip pat Japonijoje yra daugiau nei 100 aktyvių vulkanų.
Okunoshima sala Japonijoje yra laikoma triušių sala. Antrojo pasaulinio karo metais čia buvo bandomi cheminiai ginklai, o karui pasibaigus didžioji dalis triušių ištrūko arba buvo paleisti iš laboratorijų ir užėmė salą.
Skaičius 4 Japonijoje yra vengiamas dėl jo panašaus skambesio japonų kalboje su žodžiu „mirtis“. Dažniausiai Japonijoje pastatuose praleidžiamas ketvirtas aukštas, o daiktai parduotuvėse parduodami pakuotėse po 3 arba 5 vienetus, bet tik ne po keturis.
Ungurio skonio ledai, žaliosios arbatos skonio Kit-Kat šokoladukai… Tai tik pora pavyzdžių iš to, kokių keistų skonių skanėstus Japonija siūlo. Būtent čia turėtų apsilankyti visi, kurie mėgsta netradicinius skonius ir, pavyzdžiui, nusipirkti vasabi krienų skonio Kit-Kat šokoladuką.
Japonijoje žmonės neturi parašų. Kiekvienas žmogus turi unikalų savo štampą.
60,9% vyrų japonijoje šlapinasi sėdėdami.
Taip pat skaitykite:
- Japonijos kompanija kuria žmonių skalbimo mašiną
- Profesorius iš Japonijos sukūrė laižomą televizorių, kuris atkuria rodomo maisto skonį
- Susipažinkite su gražiausia Japonijos „fūriste“
- Japonijoje atidarytas restoranas, kuriame maisto skonis – kaip išmatų
- Japoniškas užkandis: Kepti klevo lapai