Įdomūs faktai apie Japoniją

Japonijoje yra virš 80 tūkst. šimtamečių žmonių ir 82,8% jų yra moterys.

Japonija sudaryta iš 6852 salų, kurios susiformavo prieš 15 milijonų metų.

Japoniškų sakinių struktūrą yra kitokia nei lietuviškų. Pas mus įprasta struktūra yra: objektas-veiksmažodis-daiktavardis (pavyzdžiui: aš rašau žodžius). Pas japonus įprasta sakinio struktūra yra: objektas-daiktavardis-veiksmažodis (pavyzdžiui: aš žodžius rašau).

Nuo XII iki XIX amžiaus samurajai buvo itin gerbiama karių klasė Japonijoje. Jie netgi turėjo teisę nužudyti žmogų, pamynusį jų garbę. Taip pat garbės reikalu buvo laikoma nusižudyti, jei būdamas samurajumi pažeminai savo vadą.

Tradiciniuose japoniškuose namuose kambariai iškloti Tatami kilimėliais. Kilimėlio ilgis visada turi būti dvigubai didesnis už plotį. Priklausomai nuo regiono, kilimėlių dydžiai yra standartizuoti. Todėl neretai kalbant apie kambarius japonai jų dydį apibūdina įvardindami kiek Tatami kilimėlių reikia grindims iškloti.

Didžiausias pasaulyje jūros gėrybių turgus yra Tokijuje ir jis vadinasi Tsukiji. Turguje dirba daugiau nei 60 tūkst. žmonių, o jis atidaromas jau 3:00 valandą nakties.

Šliurpti valgant japoniškus makaronus – mandagu. Jei valgote garsiai, demonstruojate kaip mėgaujatės maistu.

Kalėdos Japonijoje asocijuojasi su KFC maistu. Skaičiuojama, kad 3,6 milijono japonų kasmet savo Kalėdinę vakarienę valgo KFC restoranuose, o staliukai ten rezervuojami likus kelioms savaitėms iki Kalėdų.

70% Japonijos dengia miškai ir kalnai, o ši teritorija netinkama žemdirbystei. Taip pat Japonijoje yra daugiau nei 100 aktyvių vulkanų.

Okunoshima sala Japonijoje yra laikoma triušių sala. Antrojo pasaulinio karo metais čia buvo bandomi cheminiai ginklai, o karui pasibaigus didžioji dalis triušių ištrūko arba buvo paleisti iš laboratorijų ir užėmė salą.

Skaičius 4 Japonijoje yra vengiamas dėl jo panašaus skambesio japonų kalboje su žodžiu „mirtis“. Dažniausiai Japonijoje pastatuose praleidžiamas ketvirtas aukštas, o daiktai parduotuvėse parduodami pakuotėse po 3 arba 5 vienetus, bet tik ne po keturis.

Ungurio skonio ledai, žaliosios arbatos skonio Kit-Kat šokoladukai… Tai tik pora pavyzdžių iš to, kokių keistų skonių skanėstus Japonija siūlo. Būtent čia turėtų apsilankyti visi, kurie mėgsta netradicinius skonius ir, pavyzdžiui, nusipirkti vasabi krienų skonio Kit-Kat šokoladuką.

Japonijoje žmonės neturi parašų. Kiekvienas žmogus turi unikalų savo štampą.

60,9% vyrų japonijoje šlapinasi sėdėdami.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai