Žiauriausios mirties bausmės istorijoje

Jei manote, kad mirtis elektros kėdėje arba mirtinos injekcijos suleidimas yra nehumaniška, tuomet toliau šio įrašo neskaitykite. Pateiksime jums žiauriausias bausmes istorijoje.

Kai kurie istorikai teigia, kad ši bausmė buvo pati mėgstamiausia Romos imperatoriaus Kaligulos. Pasmerktasis būdavo pakabinamas aukštyn kojomis tarp dviejų stulpų (kairė koja ir ranka prie vieno, o dešinė koja ir ranka prie kito stulpo) ir bausmės vykdytojai iš lėto pjūklu pjaudavo nelaimėlį per pusę pradedant nuo tarpukojo. Kadangi žmogus kabo žemyn galva, smegenys pilnai aprūpinamos krauju ir šis išlieka sąmoningu iki kol pjūklas nenupjaudavo pagrindinės kraujagyslės. Kartais mirtis ištikdavo tik įpusėjus pjauti pilvą. Beje, Azijoje ši bausmės irgi buvo taikoma, tik ten nusikaltėlis būdavo pradedamas pjauti nuo galvos.

Viduramžių epochos metu gana populiarus baudimo būdas buvo “žmogaus padalijimas”. Nelaimėlio kojos ir rankos atskirai buvo pririšamos prie skirtingų arklių, o tada duodamas startas arkliams pasileisti bėgti. Rezultatas: žmogus padalintas į keturias dalis.

Bene skausmingiausia iš visų bausmių yra odos lupimas. Prasikaltėlis dažniausiai būdavo pakabinamas už kojų ant kokios medžio šakos, o baudėjai iš lėto pradėdavo lupti odą. Teigiama, kad būtent taip Sargonas II nubaudė Hamath miesto vadą Yahu-Bidhi.

Pasmeigimas – dar vienas žiaurus būdas nubausti nusikaltėlį. Tam būdavo naudojamas medinis kuolas, o ant jo pamaunamas prasikaltęs žmogus. Pamaudavo įvairiai: per išangę, per makštį ar netgi per burną. Mirtis būdavo lėta ir skausminga, kartais pamauta auka išgyvendavo dar keletą dienų.

Kartais bausmėms būdavo pasitelkiami netgi gyvūnai. Drambliai pietryčių Azijoje netgi buvo specialiai mokinami traiškyti žmones. Tokios mirties bausmės regione buvo paplitusios maždaug prieš 4000 metų. Šį žudymo metodą dar naudojo romėnai ir kartaginiečiai.

Išdarinėjimas – istorikų laikoma itin sunkios formos mirties bausme. Auka būdavo pririšamas ir pamažu šalinami jo vidaus organai. Įprastai šis išlikdavo gyvas iki pat tol, kol nebūdavo pašalinama širdis ir plaučiai.

Lėtas pjaustymas – mirties bausmė, kuri Kinijoje buvo uždrausta vos prieš šimtą metų, o gyvavo maždaug nuo 900-ųjų. Iš nusikaltusio žmogaus galūnių kas kelios minutės buvo išpjaunama po mėsos gabalėlį, kol galiausiai jis mirdavo. Tačiau tam kartais prireikdavo išpjauti netgi daugiau nei tūkstantį gabaliukų.

Dar viena bausmė – virimas. Tam buvo naudojamas didžiulis katilas su vandeniu, aliejumi, taukais ar netgi išlydytu švinu. Vienais atvejais nukentėjusysis į verdantį skystį būdavo panardinamas iškart, kitais – skysčiui dar tik šylant ir laukiant kol užvirs. Paprastai auka buvo skandinamas į skystį nuo galvos. Kita alternatyva – kepimas. Tuomet būdavo naudojamas didžiulės keptuvės formos indas, o joje skystis apsemdavo tik dalį kūno. Šis kepdavo kol gaudavo galą.

Šis metodas gali skambėti visiškai absurdiškai, bet tai tiesa. Nelaimėlis pririšamas prie valties, jam per prievartą sugirdoma daug pieno ir medaus, o tada valtis paleidžiama plūduriuoti į vandens telkinį. Pienas aukai sukelia viduriavimą, o medus pradeda traukti vabzdžius. Galiausiai šis mirdavo nuo dehidratacijos, bado arba sepsinio šoko. Šioje istorijoje vabzdžiai atlikdavo kankintojų vaidmenį, jie geldavo ir kandžiodavo auką iki mirties. Tokiu būdu žmogus gali kankintis netgi keliolika dienų.

Kai kuriose šalyse kankinimui dar buvo naudojami metaliniai karstai su skylėmis. Tokie karstai stovėdavo stati ir įprastai juose būdavo viena didesnė skylė ties aukos veidu, per kurią budelis galėdavo apklausti nelaimėlį. Tuo tarpu daug mažesnių skylių buvo išdėstyta aplink visą karstą, į jas budelis smaigstydavo durklus, taip žalodamas auką, kuris visa tai turėdavo ištverti stačiomis. Įprastai skylės durklams būdavo įrengiamos taip, kad šie smigdami nepažeistų jokių gyvybiškai svarbių organų. Taip kankinimas galėdavo trukti ilgai ir skausmingai.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai