Tikroji pasakos apie Miegančiąją gražuolę versija

Miegančioji gražuolė

Miegančioji gražuolė

Pasakos yra toks dalykas, kuris nuolat keliauja iš lūpų į lūpas. Vaikystėje jums pasaką sekė mama, jai ta pačią pasaką sekė jūsų močiutė, jai… Esmė tame, kad originalią pasakos versiją labai sunku atkasti, o kartais tai padaryti būna tiesiog neįmanoma. Tačiau jei netyčia originalas patenka į viešumą, dažnai paaiškėja, kad senovės pasakose gausu žmogžudysčių, kanibalizmo, kraujomaišos ir net seksualinės prievartos.

Daugumai gerai žinomas rašytojas Giambattista Basile yra vienas pirmųjų žinomų pasakų kūrėjų, kuris savo kūrinius užrašinėjo. Tai jis darė prieš beveik 400 metų. Nenuostabu, kad ankstyviausioji “Miegančiosios gražuolės” versija smarkiai skyrėsi nuo šiandien mums žinomos. Pagrindinė veikėja joje visai nebuvo pabučiuota kilnaus princo. Ji buvo  palikta mieganti miške, o šalimais medžiojęs bajoras ją rado ir miegančią išprievartavo, ko pasekoje ji pastojo. Po devynių mėnesių nė neprabudusi ji pagimdė dvynukus – Saulę ir Mėnulį. Vienam iš jų besimaitinant motinos pienu Miegančiosios gražuolės nykštys buvo sumaišytas su krūtimi ir kūdikis iščiulpė iš jos nuodus, dėl kurių ši negalėjo prabusti. Tačiau istorija tuo nesibaigė, mat ištvirkėlis bajoras po beveik metų laiko, užsimanęs meilės grįžo į mišką tikėdamasis rasti miegančią merginą ir kaip reikiant pasismaginti. Tačiau gražuolę rado prabudusią, tad su ja pasimylėjo tvarte ir lyg niekur nieko grįžo pas savo žmoną. O žmona buvo ne iš kelmo spirta, ji greitai išaiškino vyro neištikimybę bei įsakė pagrobti Saulę ir Mėnulį, o paskui juos išvirti. Vakarienės metu bajoro žmona jam pasakė: “Tu valgai dalelę savęs”. Bet, pasirodo, kad virėjo širdis buvo pernelyg minkšta ir jis negalėjo nužudyti vaikų, tad vietoj jų išvirė ožį. O Miegančioji gražuolė su bajoru ir vaikais gyveno ilgai ir laimingai.

Sunku šioje pasakoje surasti kažkokį moralą, tad belieka pasidžiaugti, kad Volto Disnėjaus dėka šiandien mes ir mūsų vaikai galime džiaugtis kur kas mielesne pasakos versija.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai