Pilotas, išgyvenęs kritimą pro audros debesį

Kritimas pro audros debesis

Kritimas pro audros debesis

Leitenantas William Rankin (1920-2009) buvo vienintelis žinomas žmogus, išgyvenęs kritimą pro audros debesį. JAV karinių oro pajėgų pilotas, dalyvavęs antrajame pasauliniame ir Korėjos karuose, skrido su F-8 naikintuvu virš audros debesies, kai staiga variklis sustojo ir pilotui teko katapultuotis. Kritimas truko 45 minutes, tačiau lakūnas išgyveno ir nepatyrė jokių rimtesnių sužalojimų.

1959-ųjų vasarą William skrido iš Masačiusetso į Pietų Karoliną. Išvydęs audros debesį jis pakilo į 14km aukštį, tačiau atsidūrus tiesiai virš stichijos epicentro variklyje pasigirdo garsus triukšmas ir jis nustojo dirbti. Pilotui neliko nieko kito kaip tik bandyti katapultuotis. Šansų išgyventi beveik nebuvo, nes dar niekam nepavyko to padaryti. Lakūnas atsidūrė -50°C šaltyje, jo ausys, akys ir nosis nedelsiant pradėjo kraujuoti. Laimei, jam pavyko pasinaudoti deguonies balionu. Po penkių minučių, praleistų mėtomam audros debesyje, parašiutas vis dar nebuvo išsiskleidęs. Po dešimties minučių, esant beveik nuliniam matomumui, parašiutas pagaliau išsiskleidė, tačiau lakūnas beveik neartėjo prie žemės, stiprūs vėjo gūsiai jį mėtė tai aukštyn, tai žemyn, tokios “karuselės” netrukus iššaukė vėmimą. Vis dar esant audros debesyje vyras galėjo iš arti matyti vienas po kito sekančius žaibus, kurie jį privertė patikėti, kad netrukus mirs. Laimei, po keliolikos minučių audra pradėjo rimti ir lakūnas po truputėlį ėmė leistis. Kai William pasiekė žemę, laikrodis rodė 18:40h, tai reiškė, kad nuo katapultavimosi praėjo 45 minutės. Jo parašiutas nusileido Šiaurės Karolinos miškuose. Netrukus jis buvo surastas ir nugabentas į ligoninę, kur buvo diagnozuota daugybiniai nušalimai ir sumušimai, tačiau sunkesnių sužalojimų išvengti pavyko.

Po tokio pasirodymo William buvo pramintas laimės kūdikių ir laimingai nugyveno dar 50 metų.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

2 komentarai

  1. Vytautasjodeika parašė:

    Kiek zmogui skirta tiek jis ir givens

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai