Kraitelis katei

Kaip pasiruošti katės laikymui namuose? Kuo turiu pasirūpinti, kad pirmosios naujo namų ūkio nario akimirkos būtų sklandžios ir malonios? Kodėl svarbu nuo pat pradžių namuose pasirūpinti tokiais daiktais, kaip kačių maistas, kraikas, kraiko lovelis ar draskyklė? Kokį kačių maistą turėčiau pirkti savo katės kraiteliui? Perskaitykite, ko tikėtis pirmosiomis katės dienomis naujuose namuose, ir kartu su mumis sudarykite sąrašą savo gyvūnėlių parduotuvei. Sprendimas priimtas – į Jūsų namus atkeliauja katė. Naujo šeimos nario laukimas paprastai sukelia daug džiaugsmo, bet kartu ir nerimo, ypač jei tai pirmoji katė mūsų gyvenime. Katės kraitelis yra vienas iš dalykų, apie kuriuos turėtumėte pagalvoti prieš skubėdami į gyvūnėlių parduotuvę. Kad nepraleistumėte nieko svarbaus, parengėme produktų sąrašą. Jei įmanoma, patartina pasikonsultuoti su veisėju, jei perkate grynaveislę katę, arba su prieglaudos darbuotojais, jei nusprendėte įsivaikinti benamę katę.

Absoliučiai privalomas katės kraitelis

Prieš katės atvykimą į mūsų namus turėtume susirinkti priedus, kurių prireiks beveik nuo pirmos akimirkos naujuose namuose. Pirmas prioritetas yra transporteris- nesvarbu, iš kur paimsime katę, ją reikės saugiai parsivežti namo. Net jei tai yra mažytis kačiukas, transporteris yra vienintelis tinkamas pasirinkimas. Atsakingas veisėjas ar savanoris neleis mums paimti katės ant rankų ar krepšyje. Be to, transporteris bus reikalingas visą augintinio gyvenimą – net jei tai ne lauko katė, bent retkarčiais teks apsilankyti pas veterinarą. 

Antrasis būtinas daiktas yra kraiko dėžė ir kraikas. Jei perkate ar įsivaikinante kačiuką, rekomenduojamas atviras kraiko lovelis su žemu kraštu – uždari loveliai iš pradžių gali kelti stresą mažai katei, o mes norime, kad ji kuo greičiau išmoktų daryti dėžėje. Prieš perkant kraiką, verta pasidomėti, ar katė anksčiau naudojo kokio nors tipo kraiką, ir įsigyti tokio paties tipo kraiką, kad pačioje pradžioje katė patirtų kuo mažiau pokyčių. Jei jūsų katė anksčiau nenaudojo kraiko, verta iš karto nusipirkti kraiko, kurį norėtumėte naudoti. Jei tai jūsų pirmoji katė, perspėjame, kad kai kurios katės gali būti išrankios, kai reikia pasirinkti kraiko substratą. Todėl jei matome, kad mūsų katinas po kelių dienų namuose vis dar nenoriai lenda į kraiko dėžę, nueikite į gyvūnėlių parduotuvę ieškokite kitokio tipo – bentonito, kukurūzų, medžio, silikono – pasirinkimas tikrai didelis. Perkant kraiką ir kraiko dėžę, būtina įsigyti kastuvėlį – jis bus nepakeičiamas norint pašalinti atliekas. 

Trečias labai svarbus, jei ne pats svarbiausias, kraiko elementas yra kačių maistas ir skanėstai. Šiuo klausimu būtinai turime pasitarti su ankstesniais katės globėjais. Jei katę perkate iš gero veisėjo, greičiausiai iš jo gausite ir kačių maisto atsargų. Geriausia, jei kačiukas pirmąsias kelias dienas ėda tą patį maistą, kaip ir anksčiau, ir tik po kelių dienų galite palaipsniui keisti maisto rūšį, jei manome, kad tai būtina arba yra geresnis sprendimas. Tas pats pasakytina ir apie skanėstus. Bet kurioje gyvūnėlių parduotuvėje galima rasti daug įdomių skanėstų, tačiau prieš bandydami jais pradžiuginti savo kambarinę katę, duokite jai laiko apsiprasti. Mitybos pakeitimas gali sukelti papildomą krūvį katės organizmui, kuriam nauji namai ir taip yra didelis stresas. Turėsite dar daug metų palepinti savo augintinį! Jei jau kalbame apie kačių maistą, nepamirškime dubenėlių. Pradžiai galite įsigyti nedidelį dubenėlių rinkinį – maistui ir vandeniui. 

Internetinėje gyvūnėlių parduotuve tai vieta kur  galima įsigyti visų šių būtiniausių reikmenų, o jūs galite naršyti ir rinktis iš plataus asortimento. Tai gali būti gera pramoga visai šeimai!

Kačių kraitelis – tai gali praversti

Kačių gultas arba namelis dažnai yra svarbi kačių kraitelio dalis. Nepriskyrėme jo prie privalomų turėti daiktų kategorijos, nes iš patirties žinome, kad iš pradžių katės vis tiek pačios pasirenka miegojimo vietą – kartais pakanka antklodės ant sofos, bet pasitaiko ir taip, kad pirmąsias dienas jos praleidžia už spintos ar po lova. Gerai, jei jos gali pasirinkti specialiai joms paruoštą lovą – tačiau nenustebkite, jei jos demonstratyviai vengs jos visą savo katės gyvenimą. Jei norite padidinti sėkmės tikimybę – rinkitės uždarą lovą, kurioje katė galėtų pasislėpti, arba rinkitės modelį su aukšta lentyna – katės paprastai mėgsta laiką leisti aukštai. 

Kačių draskyklė yra dar vienas daiktas, kuris skiria patyrusius kačių šeimininkus. Yra kačių, kurios mielai juo naudojasi, ir yra tokių, kurias sunku įtikinti, kad draskyklė niekuo nenusileidžia foteliui, užuolaidoms ar sofai. Tačiau tikrai verta patikrinti, kuriai grupei priklauso mūsų katė. Regis, kačiukas lengviau pripranta naudotis draskykle, tačiau su katėmis niekas niekada nėra aišku. Žaislai – bet kokie kamuoliukai, talismanai, meškerės – tai viskas, kas gali paįvairinti mažos katės kasdienybę. Šie daiktai būtinai turėtų būti įtraukti į kraitelį – žaidimas kartu yra gera katės prijaukinimo ir pirmųjų ledų pralaužimo forma.  Jei norite savo katei nupirkti didesnį žaislą -mūsų  gyvūnėlių parduotuve turi Jums pasiulymą-  įsigykite tunelį. Katės paprastai mėgsta juo naudotis, o iš pradžių jis gali tapti joms saugiu prieglobsčiu.

Kraitelis katei – jis gali palaukti

Į kraitelio sąrašą taip pat gali būti įtraukti tokie daiktai kaip viliojimo reikmenys – šepečiai, šukos ir kosmetika, papildai, erkes atbaidančios priemonės ar nujunkymo priemonės, tačiau jie tikrai gali palaukti keletą savaičių. Tas pats pasakytina ir apie tokius daiktus kaip pakinktai, antkakliai ir pavadėliai – kelias pirmąsias savaites katė neturėtų išeiti iš namų, net jei galiausiai planuojate su ja išeiti pasivaikščioti. 

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *