Kraitelis katei

Kaip pasiruošti katės laikymui namuose? Kuo turiu pasirūpinti, kad pirmosios naujo namų ūkio nario akimirkos būtų sklandžios ir malonios? Kodėl svarbu nuo pat pradžių namuose pasirūpinti tokiais daiktais, kaip kačių maistas, kraikas, kraiko lovelis ar draskyklė? Kokį kačių maistą turėčiau pirkti savo katės kraiteliui? Perskaitykite, ko tikėtis pirmosiomis katės dienomis naujuose namuose, ir kartu su mumis sudarykite sąrašą savo gyvūnėlių parduotuvei. Sprendimas priimtas – į Jūsų namus atkeliauja katė. Naujo šeimos nario laukimas paprastai sukelia daug džiaugsmo, bet kartu ir nerimo, ypač jei tai pirmoji katė mūsų gyvenime. Katės kraitelis yra vienas iš dalykų, apie kuriuos turėtumėte pagalvoti prieš skubėdami į gyvūnėlių parduotuvę. Kad nepraleistumėte nieko svarbaus, parengėme produktų sąrašą. Jei įmanoma, patartina pasikonsultuoti su veisėju, jei perkate grynaveislę katę, arba su prieglaudos darbuotojais, jei nusprendėte įsivaikinti benamę katę.

Absoliučiai privalomas katės kraitelis

Prieš katės atvykimą į mūsų namus turėtume susirinkti priedus, kurių prireiks beveik nuo pirmos akimirkos naujuose namuose. Pirmas prioritetas yra transporteris- nesvarbu, iš kur paimsime katę, ją reikės saugiai parsivežti namo. Net jei tai yra mažytis kačiukas, transporteris yra vienintelis tinkamas pasirinkimas. Atsakingas veisėjas ar savanoris neleis mums paimti katės ant rankų ar krepšyje. Be to, transporteris bus reikalingas visą augintinio gyvenimą – net jei tai ne lauko katė, bent retkarčiais teks apsilankyti pas veterinarą. 

Antrasis būtinas daiktas yra kraiko dėžė ir kraikas. Jei perkate ar įsivaikinante kačiuką, rekomenduojamas atviras kraiko lovelis su žemu kraštu – uždari loveliai iš pradžių gali kelti stresą mažai katei, o mes norime, kad ji kuo greičiau išmoktų daryti dėžėje. Prieš perkant kraiką, verta pasidomėti, ar katė anksčiau naudojo kokio nors tipo kraiką, ir įsigyti tokio paties tipo kraiką, kad pačioje pradžioje katė patirtų kuo mažiau pokyčių. Jei jūsų katė anksčiau nenaudojo kraiko, verta iš karto nusipirkti kraiko, kurį norėtumėte naudoti. Jei tai jūsų pirmoji katė, perspėjame, kad kai kurios katės gali būti išrankios, kai reikia pasirinkti kraiko substratą. Todėl jei matome, kad mūsų katinas po kelių dienų namuose vis dar nenoriai lenda į kraiko dėžę, nueikite į gyvūnėlių parduotuvę ieškokite kitokio tipo – bentonito, kukurūzų, medžio, silikono – pasirinkimas tikrai didelis. Perkant kraiką ir kraiko dėžę, būtina įsigyti kastuvėlį – jis bus nepakeičiamas norint pašalinti atliekas. 

Trečias labai svarbus, jei ne pats svarbiausias, kraiko elementas yra kačių maistas ir skanėstai. Šiuo klausimu būtinai turime pasitarti su ankstesniais katės globėjais. Jei katę perkate iš gero veisėjo, greičiausiai iš jo gausite ir kačių maisto atsargų. Geriausia, jei kačiukas pirmąsias kelias dienas ėda tą patį maistą, kaip ir anksčiau, ir tik po kelių dienų galite palaipsniui keisti maisto rūšį, jei manome, kad tai būtina arba yra geresnis sprendimas. Tas pats pasakytina ir apie skanėstus. Bet kurioje gyvūnėlių parduotuvėje galima rasti daug įdomių skanėstų, tačiau prieš bandydami jais pradžiuginti savo kambarinę katę, duokite jai laiko apsiprasti. Mitybos pakeitimas gali sukelti papildomą krūvį katės organizmui, kuriam nauji namai ir taip yra didelis stresas. Turėsite dar daug metų palepinti savo augintinį! Jei jau kalbame apie kačių maistą, nepamirškime dubenėlių. Pradžiai galite įsigyti nedidelį dubenėlių rinkinį – maistui ir vandeniui. 

Internetinėje gyvūnėlių parduotuve tai vieta kur  galima įsigyti visų šių būtiniausių reikmenų, o jūs galite naršyti ir rinktis iš plataus asortimento. Tai gali būti gera pramoga visai šeimai!

Kačių kraitelis – tai gali praversti

Kačių gultas arba namelis dažnai yra svarbi kačių kraitelio dalis. Nepriskyrėme jo prie privalomų turėti daiktų kategorijos, nes iš patirties žinome, kad iš pradžių katės vis tiek pačios pasirenka miegojimo vietą – kartais pakanka antklodės ant sofos, bet pasitaiko ir taip, kad pirmąsias dienas jos praleidžia už spintos ar po lova. Gerai, jei jos gali pasirinkti specialiai joms paruoštą lovą – tačiau nenustebkite, jei jos demonstratyviai vengs jos visą savo katės gyvenimą. Jei norite padidinti sėkmės tikimybę – rinkitės uždarą lovą, kurioje katė galėtų pasislėpti, arba rinkitės modelį su aukšta lentyna – katės paprastai mėgsta laiką leisti aukštai. 

Kačių draskyklė yra dar vienas daiktas, kuris skiria patyrusius kačių šeimininkus. Yra kačių, kurios mielai juo naudojasi, ir yra tokių, kurias sunku įtikinti, kad draskyklė niekuo nenusileidžia foteliui, užuolaidoms ar sofai. Tačiau tikrai verta patikrinti, kuriai grupei priklauso mūsų katė. Regis, kačiukas lengviau pripranta naudotis draskykle, tačiau su katėmis niekas niekada nėra aišku. Žaislai – bet kokie kamuoliukai, talismanai, meškerės – tai viskas, kas gali paįvairinti mažos katės kasdienybę. Šie daiktai būtinai turėtų būti įtraukti į kraitelį – žaidimas kartu yra gera katės prijaukinimo ir pirmųjų ledų pralaužimo forma.  Jei norite savo katei nupirkti didesnį žaislą -mūsų  gyvūnėlių parduotuve turi Jums pasiulymą-  įsigykite tunelį. Katės paprastai mėgsta juo naudotis, o iš pradžių jis gali tapti joms saugiu prieglobsčiu.

Kraitelis katei – jis gali palaukti

Į kraitelio sąrašą taip pat gali būti įtraukti tokie daiktai kaip viliojimo reikmenys – šepečiai, šukos ir kosmetika, papildai, erkes atbaidančios priemonės ar nujunkymo priemonės, tačiau jie tikrai gali palaukti keletą savaičių. Tas pats pasakytina ir apie tokius daiktus kaip pakinktai, antkakliai ir pavadėliai – kelias pirmąsias savaites katė neturėtų išeiti iš namų, net jei galiausiai planuojate su ja išeiti pasivaikščioti. 

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai