Vyrų kontraceptikų bandymai su pelėmis žada geras naujienas

Galimas daiktas, kad greitu metu vyrai, norėdami apsisaugoti nuo nepageidaujamų vaikų, galės rinktis ne tik tarp prezervatyvų ar vazektomijos, bet ir kontraceptinių tablečių. Moksliniai tyrimai, atliekami su pelėmis, rodo šimtaprocentinį efektyvumą ir pilną vaisingumo atsistatymą po kurio laiko.

Suleidus eksperimentinio kontraceptiko pelių patinėliams šie ir toliau gamino spermą, tačiau joje esantys spermatozoidai kuriam laikui tapo nejudrūs. Negalėdami pajudėti spermatozoidai negali rasti kiaušaląstės, todėl apvaisinimo galimybė dingsta.

Su pelėmis atliekami tyrimai rodo 100% efektyvų ateinančioms 2 su puse valandos nuo vaistų suleidimo į organizmą. Efektyvumas sumažėja iki 91% praėjus trims su puse valandos. Pelės vėl tapo pilnai vaisingomis sekančią dieną.

Nors eksperimentai yra daug žadantys, visgi dar reikia atlikti daugybę tyrimų, kad kontraceptikus būtų galima pritaikyti žmonėms. Reikia išsiaiškinti kokį ilgalaikį poveikį jie turi organizmui ir vaisingumui, taip pat reikia išsamiau nustatyti reikiamą dozę ilagalaikiam vartojimui.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *