Faktai apie varles

Varlės Žemėje gyvena jau daugiau nei 200 mln. metų.

Galioto varlės yra pčios didžiausios. Jų ilgis gali siekti 32 centimetrus, o svoris – 3,3 kilogramo. Savo dydžiu jos primena namines kates.

Varlių gyvenimo trukmė labai skiriasi nuo jų veislės, tačiau kai kurios nelaisvėje auginamos varlės gali išgyventi ir virš 20 metų.

Pasaulyje yra virš 6000 varlių rūšių ir mokslininkai nuolat atranda naujų.

Varlės turi puikią naktinę regą.

Varlei nuryjant maistą jos akys sumirksi ir pasistumia žemyn. Tokiu būdu varlė su akių pagalba pastumia maistą žemyn į skrandį.

Dauguma varlių gali nušokti atstumą, 20 kartų viršijantį jų ilgį.

Varlės meta savo odą maždaug kartą per savaitę, o seną odą dažniausiai suvalgo.

Dauguma varlių turi dantis, tačiau tik ant apatinio žandikaulio. Dantys neskirti kramtymui, jų paskirtis – neleisti į burną patekusiam grobiui ištrūkti.

Kol dar nebuvo išrasti nėštumo testai, ar moteris nėščia daktarai nustatydavo jos šlapimo suleisdami į Afrikinės varlės organizmą. Jei moteris būdavo nėščia, per 12 valandų varlė pradėdavo rujoti.

2019 metais Indijoje, Bhopal mieste, vietinis kunigas sutuokė dvi varles, kad šios į sausros kamuojamą miestą atneštų lietų. Po dviejų mėnesių varles oficialiai teko išskirti, mat kilusios liūtys sunaikino 9000 namų.

Medvarlė savo šlapimą gali sulaikyti 8 mėnesius.

Kai varlės vemia, jos išvemia lauk visą skrandį, o tada jį susiurbia atgal.

Senovės Rusijoje (o kai kur ir Lietuvoje), kad pienas nesurūgtų ramiai stovėdamas, į bidonus ūkininkai įdėdavo po gyvą varlę, kuri nuolat plaukiodama bidone neleisdavo pienui stingti.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai