Faktai apie varles
Varlės Žemėje gyvena jau daugiau nei 200 mln. metų.
Galioto varlės yra pčios didžiausios. Jų ilgis gali siekti 32 centimetrus, o svoris – 3,3 kilogramo. Savo dydžiu jos primena namines kates.
Varlių gyvenimo trukmė labai skiriasi nuo jų veislės, tačiau kai kurios nelaisvėje auginamos varlės gali išgyventi ir virš 20 metų.
Pasaulyje yra virš 6000 varlių rūšių ir mokslininkai nuolat atranda naujų.
Varlės turi puikią naktinę regą.
Varlei nuryjant maistą jos akys sumirksi ir pasistumia žemyn. Tokiu būdu varlė su akių pagalba pastumia maistą žemyn į skrandį.
Dauguma varlių gali nušokti atstumą, 20 kartų viršijantį jų ilgį.
Varlės meta savo odą maždaug kartą per savaitę, o seną odą dažniausiai suvalgo.
Dauguma varlių turi dantis, tačiau tik ant apatinio žandikaulio. Dantys neskirti kramtymui, jų paskirtis – neleisti į burną patekusiam grobiui ištrūkti.
Kol dar nebuvo išrasti nėštumo testai, ar moteris nėščia daktarai nustatydavo jos šlapimo suleisdami į Afrikinės varlės organizmą. Jei moteris būdavo nėščia, per 12 valandų varlė pradėdavo rujoti.
2019 metais Indijoje, Bhopal mieste, vietinis kunigas sutuokė dvi varles, kad šios į sausros kamuojamą miestą atneštų lietų. Po dviejų mėnesių varles oficialiai teko išskirti, mat kilusios liūtys sunaikino 9000 namų.
Medvarlė savo šlapimą gali sulaikyti 8 mėnesius.
Kai varlės vemia, jos išvemia lauk visą skrandį, o tada jį susiurbia atgal.
Senovės Rusijoje (o kai kur ir Lietuvoje), kad pienas nesurūgtų ramiai stovėdamas, į bidonus ūkininkai įdėdavo po gyvą varlę, kuri nuolat plaukiodama bidone neleisdavo pienui stingti.