Įdomūs faktai apie flamingus

Egzistuoja šešios flamingų rūšys: didysis flamingas, Čilės flamingas, Amerikos flamingas, mažasis flamingas, Andų flamingas ir Džeimso flamingas.

Nors daugumai flamingų negresia pavojus, visgi, Andų flamingas yra įtrauktas į pažeidžiamų rūšių sąrašą. O Čilės, mažasis ir Džeimso flamingai – įtraukti į IUCN Raudonąjį nykstančių rūšių sąrašą su potencialia grėsme išnykti. Pagrindinis flamingų priešas – natūralių būveinių nykimas ir klimato kaita.

Flamingai negimsta rožiniai. Mažyliai gimsta pilki ir tik po kelių plunksnų metimo ciklų jų kūnai pasidengia rožinėmis plunksnomis.

O rožiniai flamingai yra dėl to, kad didžiąją jų mitybos raciono dalį sudaro dumbliai ir krevetės, kuriuose gausu karotinoidų, prisotinančių organizmus rožiniu pigmentu.

Kuo ryškesnės patinėlio plunksnos, tuo daugiau dėmesio iš patelių poravimosi sezono metu jis sulaukia. Taip yra todėl, kad ryškios plunksnos indikuoja gerą prieigą prie maisto.

Flamingai nepasižymi ištikimybe antrai pusei ir kiekvienais metais poruojasi vis su kitu partneriu. O poravimosi metas įprastai pažymimas grupiniais flamingų (tiek patinėlių, tiek ir patelių) šokiais linksint galvomis, mosuojant sparnais ir žygiuojant.

Flamingai gyvena teritorijose, kuriose vanduo yra sūriausias.

Vieno poravimosi sezono metu flamingė įprastai padeda vos vieną kiaušinį, kurį, pasikeisdama su partneriu, peri apie 30 dienų.

Stovėti ant vienos kojos flamingams yra gyvybiškai svarbu. Taip priglausdami vieną koją kuo arčiau kūno flamingai maksimaliai išlaiko kūno šilumą. Jei abi kojos mirktų vandenyje, flamingų kūnai imtų šalti.

Flamingo kaklą sudaro 19 kaulų struktūra.

1 iš 300 žmonių turi baimę flamingams. Dauguma žmonių bijo būtent flamingo akių.

Ilgiausiai išgyvenęs flamingas 2014 metais numirė Adelaidės zoologijos sode (Australija) būdamas 83 metų. Laukinėje gamtoje flamingai įprastai išgyvena 20-30 metų.

Flamingas yra nacionalinis Bahamų paukštis.

Flamingai gali gerti beveik virimo temperatūros vandenį.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai