„Dead Drops“ – pati neįprasčiausia dalinimosi failais sistema

dead-drops-sistema

„Dead Drops“ pavadinta failų dalinimosi sistema yra ko gero pati neįprasčiausia pasaulyje. Ją prieš penkerius metus Niujorke pradėjo Aramas Barthollas, o dabar ši sistema jungia visą pasaulį, taip pat – ir Lietuvą.

Sistema labai paprasta – nusiperkate USB atmintinę arba susirandate seną, aptinkate plyšį pastato sienoje ir tiesiog įmūrijate atmintinę taip, kad kyšotų tik USB jungtis ir žmonės priėję prie jos galėtų prijungti savo kompiuterį ar telefoną. Tada belieka tik paskelbti apie naujos atmintinės lokacijos vietą specialiame tinklalapyje ir laukti, kol kas nors į ją įkels naujų failų.

failu-dalinimosi-sistema

Idėjos autorius pasakoja, kad pirmąją USB atmintinę įmūrijo Niujorko mieste 2010-aisiais, greitai jis tą patį padarė su dar keturiomis atmintinėmis. Panašią techniką perduoti slaptiems duomenims naudoja ir šnipai. Idėjos esmė yra tokia, kad žmoėns turi dalintis failais nesusitikdami akis į akį.

Projekto pradžioje didžioji dalis failų, kuriais dalinosi žmonės, buvo muzika, kurią į USB atmintines dažniausiai įkeldavo pradedantys atlikėjai. Vėliau šiose ėmė rastis vis įvairesnių failų – filmų, žaidimų, elektroninų knygų ir netgi šeimos nuotraukos ar vaizdo įrašų. Atmintinių talpa visur irgi skiriasi – nuo 64MB iki 120GB. Būtent tokios talpos atmintinę galima aptikti Sidnėjuje.

Šiuo metu visame pasaulyje yra įmūryta jau daugiau nei 1200 atmintinių. Iš jų keturios yra ir Lietuvoje. Vieną jų galima rasti Vilniuje (Bokšto g. 15), kitą – Kaune (Rotušės a.26), o dar po vieną Vilkyškėse ir Nidoje.

„Dead Drops“ prieigos prie failų dalinimosi taškų galima rasti ir Lietuvoje

„Dead Drops“ prieigos prie failų dalinimosi taškų galima rasti ir Lietuvoje

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. Marius parašė:

    Ir tai bus pats geriausias, naujausių virusų platinimas per visą pasaulį YES! Durniausi žmonės pasaulyje vel sukyla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai