„Dead Drops“ – pati neįprasčiausia dalinimosi failais sistema

dead-drops-sistema

„Dead Drops“ pavadinta failų dalinimosi sistema yra ko gero pati neįprasčiausia pasaulyje. Ją prieš penkerius metus Niujorke pradėjo Aramas Barthollas, o dabar ši sistema jungia visą pasaulį, taip pat – ir Lietuvą.

Sistema labai paprasta – nusiperkate USB atmintinę arba susirandate seną, aptinkate plyšį pastato sienoje ir tiesiog įmūrijate atmintinę taip, kad kyšotų tik USB jungtis ir žmonės priėję prie jos galėtų prijungti savo kompiuterį ar telefoną. Tada belieka tik paskelbti apie naujos atmintinės lokacijos vietą specialiame tinklalapyje ir laukti, kol kas nors į ją įkels naujų failų.

failu-dalinimosi-sistema

Idėjos autorius pasakoja, kad pirmąją USB atmintinę įmūrijo Niujorko mieste 2010-aisiais, greitai jis tą patį padarė su dar keturiomis atmintinėmis. Panašią techniką perduoti slaptiems duomenims naudoja ir šnipai. Idėjos esmė yra tokia, kad žmoėns turi dalintis failais nesusitikdami akis į akį.

Projekto pradžioje didžioji dalis failų, kuriais dalinosi žmonės, buvo muzika, kurią į USB atmintines dažniausiai įkeldavo pradedantys atlikėjai. Vėliau šiose ėmė rastis vis įvairesnių failų – filmų, žaidimų, elektroninų knygų ir netgi šeimos nuotraukos ar vaizdo įrašų. Atmintinių talpa visur irgi skiriasi – nuo 64MB iki 120GB. Būtent tokios talpos atmintinę galima aptikti Sidnėjuje.

Šiuo metu visame pasaulyje yra įmūryta jau daugiau nei 1200 atmintinių. Iš jų keturios yra ir Lietuvoje. Vieną jų galima rasti Vilniuje (Bokšto g. 15), kitą – Kaune (Rotušės a.26), o dar po vieną Vilkyškėse ir Nidoje.

„Dead Drops“ prieigos prie failų dalinimosi taškų galima rasti ir Lietuvoje

„Dead Drops“ prieigos prie failų dalinimosi taškų galima rasti ir Lietuvoje

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. Marius parašė:

    Ir tai bus pats geriausias, naujausių virusų platinimas per visą pasaulį YES! Durniausi žmonės pasaulyje vel sukyla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *