Faktai apie mirties bausmę

Teksase mirties bausme nuteisti kaliniai prieš egzekuciją nebegali užsisakyti paskutinės vakarienės dėl vieno gobšaus mirtininko, kuris užsisakė 2 vištienos kepsnius, trigubą sūrainį ir kepsnį, o maistą paruošus pareiškė nesąs alkanas.

Oficialiai 2023 metais 16 valstybių, kurios viešai teikia duomenis, atliko 1153 egzekucijas kaliniams.

74% visų 2023 metais atliktų mirties bausmių buvo įvykdytos Irane. 15% – Saudo Arabijoje. Toliau rikiuojasi Somalis (38 egzekucijos), JAV (24 egzekucijos) ir Irakas (16 egzekucijų).

Venesuela 1863 metais buvo pirmoji šalis, visiškai panaikinusi mirties bausmes už bet kokį nusikaltimą šalies teritorijoje.

Šalių, kurios nebetaiko mirties bausmių skaičius labiausiai išaugo tarp 1991 ir 2017 metų. Šiai dienai mirties bausmė netaikoma daugiau nei 70% valstybių.

Pasak Amnesty International tyrimo, nėra jokių pagrįstų įrodymų, kad mirties bausmės taikymas šalyje mažintų nusikalstamumą. Ištyrus duomenis iš skirtingų JAV valstijų, kuriose taikoma ir netaikoma mirties bausmė, paaiškėjo, kad valstijose, kurios taiko šią bausmės formą, nužudymų yra netgi daugiau nei tose, kuriose įstatymai švelnesni.

1998 metais Kanadoje panaikinus mirties bausmę nužudymų netgi ženkliai sumažėjo.

Japonijoje mirties bausmės laukiantys kaliniai neinformuojami kada bus atliekama jų egzekucija. Jie gali metų metus gyventi kalėjime kasdien laukdami tos dienos ir apie egzekuciją sužinoti tik likus valandai iki jos.

Vienas iš nuteistųjų mirties bausme, kuris gyvas ištvėrė pirmąją sesiją elektros kėdėje, teigė, kad mirties skonis yra kaip riešutų sviesto.

1599 metais vienas ispanų valdininkas ankstyvojoje Ekvadoro kolonijoje buvo nubaustas mirties bausme pro gerklę į jį pripilant išlydyto aukso.

Už bandymą susisiekti su išoriniu pasauliu Šiaurės Korėjoje baudžiama mirties bausme. Taigi, tarptautiniai skambučiai yra griežtai draudžiami. Ne vienas gyventojas paaukojo savo gyvybę netgi bandydami susisiekti su savo giminaičiais iš Pietų Korėjos.

Taip pat skaitykite:

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai