Faktų mišrainė [40 dalis]

Pasak Pasaulinės Sveikatos Organizacijos nesugebėjimas susirasti seksualinio partnerio arba nesugebėjimas pastoti 12 mėnesių mylintis be apsaugos priemonių nuo šiol laikomi negalia.

2015 metais vienoje Kinijos internetinių kavinių buvo rasta net 10 metų dingusia laikyta moteris. Pasirodo, kad visą šį laiką kavinėje ji gyveno ir žaidė kompiuterinius žaidimus.

Jei savo sąskaitoje turite bent 10 eurų ir neturite jokių skolų, jūs jau esate turtingesnis nei 15% amerikiečių.

Siaubo filmų žiūrėjimas yra puikus būdas kalorijoms deginti. Mokslininkai grupei žmonių rodė filmą „Švytėjimas“ ir nustatė, kad seanso metu vidutinis žmogus sudegino 184 kalorijas.

Gimdamos žirafos krenta ant galvos iš dviejų metrų aukščio. Tačiau kritimas joms nepakenkia, o priešingai – priverčia pirmą kartą įkvėpti oro.

2019 metas Popiežius Pranciškus viešėdamas Škotijoje iš vieno dvasininko dovanų gavo butelį viskio ir pavadino jį „tikruoju šventu vandeniu“. BBC televizijai šią citatą įtraukus į dokumentinį filmą apie Popiežių, Vatikanas sceną užcenzūravo.

Visa senesnių kolekcijų Louis Vuitton produkcija būna sunaikinama, kad prekyboje būtų tik naujausi gaminiai, o prekės nebūtų pardavinėjamos su nuolaidomis.

Mardžės Simpson plaukai filmuke visada sukelti į aukštą šukuoseną, nes pagal pirminį Matt Groening planą jie turėjo slėpti Mardžės triušės ausis. Prieš sukuriant Simpsonus Matt’as piešė komiksus, kuriuose pagrininiai veikėjai buvo triušiai. Vėliau ilgų mardžės ausų idėjos buvo atsisakyta, o šukuosena liko kaip įvaizdžio detalė.

Dėl gravitacijos medžiai teoriškai negali išaugti didesni nei 130 metrų aukščio.

Degtukai buvo sukurti per atsitiktinumą. 1826 metais chemikas Johnas Walkeris puode kaitino įvairius chemikalus. Kaitinimo metu prie puodo dugno pridegė šiek tiek masės, kurią bandydamas nušveisti Johnas netikėtai įžiebė ugnį. Taip jam gimė idėja sukurti degtukus.

Kiekvienos kartos drambliai gimsta su vis trumpesnėmis iltimis. Manoma, kad ateityje dramblių iltys visai išnyks.

Trisdešimt devinta faktų mišrainės dalis.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

1 Response

  1. Ronin parašė:

    Man patinka ši rubrika 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius reklaminius skydelius. Taip pat dalijamės informacija apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine su mūsų reklamos ir analizės partneriais. Plačiau
Slapukų nustatymai
Sutikti
Nesutikti
Privatumo ir slapukų politika
Privatumo ir slapukų politika
Pavadinimas Aktyvuotas

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: https://skaitalas.lt

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Komentarai

Kai lankytojai rašo komentarus tinklalapyje, mes renkame duomenis, matomus komentaro paskelbimo formoje, o taip pat lankytojo IP adresą bei naršyklės vartotojo įrašą, kad apsisaugotume nuo brukalų. Iš Jūsų el.pašto adreso gali būti sugeneruotas anonimizuotas duomenų įrašas (angl. hash) ir pateiktas Gravatar paslaugos teikėjui, norint patikrinti, ar Jūs naudojatės šia paslauga. Gravatar privatumo politika pateikiama čia: https://automattic.com/privacy/. Patvirtinus Jūsų komentarą, Jūsų profilio nuotrauka yra matoma viešai šalia Jūsų komentaro.

Kontaktų formos

Kontaktų formoje Jūsų pateikiami duomenys (tokie kaip vardas, el.pašto adresas), naudojami tiks atsakyti Jums el.paštu ir trečioms šalims neperduodami.

Slapukai (cookies)

Kai Jūs rašote komentarą šiame tinklalapyje, Jūs galite pasirinkti, ar norite, kad Jūsų vardas, el.paštas ir tinklalapis būtų išsaugotas slapukuose. Taip daroma Jūsų patogumui, kad Jums nereikėtų šių duomenų suvedinėti iš naujo, kiekvieną kartą kai komentuojate. Šie slapukai saugomi vienerius metus. Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, svetainėje praleistas laikas ir pan.

Iš kitų tinklalapių įkeltas turinys

Šiame tinklalapyje gali būti iš kitų tinklalapio įkelto turinio (pavyzdžiui, video, paveikslėliai, tekstas ir pan.). Tokio įkelto turinio peržiūra ir veiksmai su juo šiame tinklalapyje prilygsta apsilankymui tuose tinklalapiuose, iš kurių turinys yra įkeltas. Šie tinklalapiai gali rinkti duomenis apie Jus, naudoti slapukus (cookies), trečiųjų šalių sekimo paslaugas ir stebėti Jūsų veiksmus su įkeltu turiniu, įskaitant ir tuos atvejus, kai turite paskyrą ir esate prisijungęs prie minėtų tinklalapių.

Su kuo mes dalinamės Jūsų duomenimis

Jūsų naršymo duomenimis dalinamės su Google sistema tinklalapio statistikos pildymo ir suasmenintos reklamos rodymo tikslais. Jei šiais duomenimis dalintis nenorite, prašome tai pažymėti slapukų nustatymuose.

Kaip ilgai mes saugome Jūsų duomenis

Jei parašote komentarą, jo tekstas ir metaduomenys yra saugomi neribotą laiką. Taip daroma todėl, kad galėtume atpažinti ir patvirtinti ateities komentarus automatiškai, vietoje administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų teisės

Jei Jūs turite paskyrą šiame tinklalapyje, arba kada nors rašėte čia komentarą, galite reikalauti gauti duomenų eksporto failą su visais asmeniniais duomenimis, kuriuos mes turime apie Jus, įskaitant ir tuos, kuriuos pats mums pateikėte. Jūs taip pat galite reikalauti, kad mes ištrintume visus mūsų turimus Jūsų asmeninius duomenis. Šie abu reikalavimai negalioja duomenims, kuriuos mes privalome išsaugoti pagal įstatymą administraciniams, teisiniams ar saugumo tikslams.

Kur mes siunčiame Jūsų duomenis

Lankytojų komentarai gali būti tikrinami naudojant automatinę brukalų paieškos paslaugą.

Kontaktinė informacija

info@skaitalas.lt
Išsaugoti nustatymus
Slapukų nustatymai