Nutrauktą plaštaką chirurgai prisiuvo prie paciento kojos

prisiuta-ranka

Kinijoje esančios Hunano provincijos medikai ryžosi neįtikėtinai avantiūrai. Jie nutrauktą paciento plaštaką prisiuvo ne atgal, kur ji ir turėtų būti, o prie nelaimėlio blauzdos. Tačiau taip buvo pasielgta ne siekiant kokio nors nesveiko eksperimento, o norint leisti plaštakai pilnai sugyti prieš prisiūnant ją atgal prie rankos.

Reta operacija atlikta pacientui, vardu Zhou, kurio plaštaka buvo nutraukta darbe besisukančio aštraus pjūklo. Kadangi reikėjo kuo skubiau plaštaką prisiūti atgal, o jos nervai buvo smarkiai pažeisti, nuspręsta ją prisiūti prie blauzdos. Daktarai baiminosi, kad prisiuvus ją atgal prie rankos, kuri irgi buvo smarkiai pažeista, ji nebūtų buvusi aprūpinta reikiamu kraujo kiekiu.

prisiuta-plastaka

Taigi, taip prie kojos prisiūta plaštaka išbuvo mėnesį ir tada po 10 valandų trukusios operacijos buvo sėkmingai gražinta ten, kur ir turėtų būti. Šiuo metu Zhou jau gali po truputėlį judinti pirštus, tačiau tikimasi, kad su laiku, plaštaka funkcionuos beveik taip pat, kaip ir prieš nelaimę.

Tiesa, chirurgams tai buvo jau ne pirmas kartas, kai plaštaką tenka siūti prie kojos. Analogišką operaciją tie patys medikai atliko prieš kelis metus pacientui, vardu Xie Wei. Pastaroji operacija buvo netgi sudėtingesnė, mat pacientas su ranka ligoninėje atsirado tik po 7 valandų nuo tada, kai ši buvo nutraukta.

Pasidalink patikusiu straipsniu
Dar daugiau įdomaus turinio mūsų Facebook puslapyje! Kviečiame mus sekti:

Jums taip pat gali patikti...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *